Legoland – Billund. Bilety 2023 na jeden lub dwa dni

Jeden z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie znajduje się na terenie Danii, w niewielkiej miejscowości Billund. Tamtejszy Legoland istnieje już od ponad 50 lat i wciąż niezmiennie zachwyca odwiedzających poszukujących dobrej zabawy. Jakie atrakcje na ciebie czekają?
legoland billund bilety

Bilety do Legoland Billund

Kup Online

W Europie powstały trzy centra rozrywkowe pod tą nazwą. Jedno z nich znajduje się właśnie na terenie Danii. Największy Legoland? Billund! Bilety 2023 dostępne są w atrakcyjnych cenach, a niektóre umożliwiają nawet nocleg na terenie parku! To doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Na terenie Legolandu czeka na ciebie ponad 50 atrakcji w 10 strefach tematycznych. Znajdziesz tam także klockowe makiety słynnych budowli czy bajkowych postaci. Niezależnie od wieku wyniesiesz stamtąd niezapomniane wrażenia.

AdresNordmarksvej 9, Billund, Dania
Godziny otwarcia10:00 – 20:00*
Bilety99 DKK – 539 DKK*
Strona internetowahttps://www.legoland.dk/en/

Legoland – Dania. Bilety 2023 na jeden lub dwa dni!

W zależności od tego, ile czasu planujesz poświęcić na zabawę w Legolandzie, bilety możesz nabyć na 1 lub dwa dni ( z noclegiem na terenie obiektu w specjalnym hotelu).

Ceny przedstawiają się następująco:

  • bilet 1-dniowy – 329 DKK (ok. 150 zł);
  • bilet 2-dniowy – ok. 700 DKK (ok. 330 zł).

Można wykupić również PASS 2023. Jest to karta wstępu, która uprawnia do nieograniczonego wejścia na teren parku w okresie od kwietnia do września. Zapewnia też dodatkowe zniżki na usługi dostępne na terenie Legolandu, m.in. gastronomię.

Legoland – Dania. Bilety i organizacja wizyty

Jeśli chodzi o bilety, Legoland w Billund oferuje możliwość ich zakupu online. Z kolei godziny otwarcia parku rozrywki warto sprawdzać na bieżąco na oficjalnej stronie Legolandu. Są one zależne od pory roku i dnia tygodnia.

Jeśli wybierasz się do Legolandu z małymi dziećmi, dla nich też znajdzie się niemało atrakcji. W Babycentre umieszono wszystko, czego potrzeba najmłodszym gościom. Na terenie centrum można korzystać z licznych punktów gastronomicznych. Jeśli chodzi o własne jedzenie, przyniesiona przekąski są dozwolone przy specjalnych piknikowych stolikach.

legoland ulica miasteczka

W Legolandzie w Billund na gości czeka kilkadziesiąt zróżnicowanych atrakcji, jednak należy zwrócić uwagę na ograniczenia wiekowe lub wzrostowe w niektórych przypadkach. W każdym miejscu można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

Bilety – Legoland w Billund jest wart każdej ceny!

Duński Legoland to przede wszystkim zabawa w różnych odsłonach. Poczujesz tu klimat Dzikiego Zachodu, ale także przeniesiesz się w morski świat piratów. Do najciekawszych atrakcji na mapie Legolandu można zaliczyć:

  • Miniland – urocze kamieniczki i inne obiekty w miniaturowych wersjach z klocków Lego;
  • Ninjago World – tunele, ścianki wspinaczkowe i inne wyzwania;
  • Adventure Lands – rollercoaster; rejs poduszkowcem i zwiedzanie starożytnej świątyni Lego;
  • DuploLand – uroczy świat klocków dla najmłodszych;
  • Pirate Land – prawdziwe wodne szaleństwo obejmujące rejs łodzią czy odkrywanie jaskini skarbów.

Ponadto na każdym kroku goście mają możliwość tworzenia własnych fantazyjnych konstrukcji Lego.

Bilety do Legoland Billund

Kup Online
legoland widok na port w miescie z klockow

Jak dojechać do Legolandu w Billund?

Do Billund można się dostać na kilka sposobów. Najwygodniejszy jest samochód, jednak trasa z Polski do tego miejsca Danii obejmuje ponad 1000 kilometrów. Na szczęście w pobliżu znajduje się lotnisko. Lądują tam samoloty m.in. tanich linii lotniczych WizzAir czy Ryanair. Co więcej, wejście na teren parku rozrywki mieści się zaledwie kilkaset metrów do lotniska.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: