Legoland – Billund. Bilety 2022 na jeden lub dwa dni

Jeden z najsłynniejszych parków rozrywki w Europie znajduje się na terenie Danii, w niewielkiej miejscowości Billund. Tamtejszy Legoland istnieje już od ponad 50 lat i wciąż niezmiennie zachwyca odwiedzających poszukujących dobrej zabawy. Jakie atrakcje na ciebie czekają?
Jakub Zając
legoland billund bilety

W Europie powstały trzy centra rozrywkowe pod tą nazwą. Jedno z nich znajduje się właśnie na terenie Danii. Największy Legoland? Billund! Bilety 2022 dostępne są w atrakcyjnych cenach, a niektóre umożliwiają nawet nocleg na terenie parku! To doskonała rozrywka nie tylko dla dzieci, ale także dorosłych. Na terenie Legolandu czeka na ciebie ponad 50 atrakcji w 10 strefach tematycznych. Znajdziesz tam także klockowe makiety słynnych budowli czy bajkowych postaci. Niezależnie od wieku wyniesiesz stamtąd niezapomniane wrażenia.

AdresNordmarksvej 9, Billund, Dania
Godziny otwarcia10:00 – 20:00*
Bilety99 DKK – 539 DKK*
Strona internetowahttps://www.legoland.dk/en/

Legoland – Dania. Bilety 2022 na jeden lub dwa dni!

W zależności od tego, ile czasu planujesz poświęcić na zabawę w Legolandzie, bilety możesz nabyć na 1 lub dwa dni ( z noclegiem na terenie obiektu w specjalnym hotelu).

Ceny przedstawiają się następująco:

  • bilet 1-dniowy – 329 DKK (ok. 150 zł);
  • bilet 2-dniowy – ok. 700 DKK (ok. 330 zł).

Można wykupić również PASS 2022. Jest to karta wstępu, która uprawnia do nieograniczonego wejścia na teren parku w okresie od kwietnia do września. Zapewnia też dodatkowe zniżki na usługi dostępne na terenie Legolandu, m.in. gastronomię.

Legoland – Dania. Bilety i organizacja wizyty

Jeśli chodzi o bilety, Legoland w Billund oferuje możliwość ich zakupu online. Z kolei godziny otwarcia parku rozrywki warto sprawdzać na bieżąco na oficjalnej stronie Legolandu. Są one zależne od pory roku i dnia tygodnia.

Jeśli wybierasz się do Legolandu z małymi dziećmi, dla nich też znajdzie się niemało atrakcji. W Babycentre umieszono wszystko, czego potrzeba najmłodszym gościom. Na terenie centrum można korzystać z licznych punktów gastronomicznych. Jeśli chodzi o własne jedzenie, przyniesiona przekąski są dozwolone przy specjalnych piknikowych stolikach.

W Legolandzie w Billund na gości czeka kilkadziesiąt zróżnicowanych atrakcji, jednak należy zwrócić uwagę na ograniczenia wiekowe lub wzrostowe w niektórych przypadkach. W każdym miejscu można znaleźć szczegółowe informacje na ten temat.

Bilety – Legoland w Billund jest wart każdej ceny!

Duński Legoland to przede wszystkim zabawa w różnych odsłonach. Poczujesz tu klimat Dzikiego Zachodu, ale także przeniesiesz się w morski świat piratów. Do najciekawszych atrakcji na mapie Legolandu można zaliczyć:

  • Miniland – urocze kamieniczki i inne obiekty w miniaturowych wersjach z klocków Lego;
  • Ninjago World – tunele, ścianki wspinaczkowe i inne wyzwania;
  • Adventure Lands – rollercoaster; rejs poduszkowcem i zwiedzanie starożytnej świątyni Lego;
  • DuploLand – uroczy świat klocków dla najmłodszych;
  • Pirate Land – prawdziwe wodne szaleństwo obejmujące rejs łodzią czy odkrywanie jaskini skarbów.

Ponadto na każdym kroku goście mają możliwość tworzenia własnych fantazyjnych konstrukcji Lego.

Jak dojechać do Legolandu w Billund?

Do Billund można się dostać na kilka sposobów. Najwygodniejszy jest samochód, jednak trasa z Polski do tego miejsca Danii obejmuje ponad 1000 kilometrów. Na szczęście w pobliżu znajduje się lotnisko. Lądują tam samoloty m.in. tanich linii lotniczych WizzAir czy Ryanair. Co więcej, wejście na teren parku rozrywki mieści się zaledwie kilkaset metrów do lotniska.Zobacz także:
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *