Filharmonia Wiedeńska – bilety na niezapomniany spektakl muzyczny

Filharmonia w Wiedniu kojarzy się przede wszystkim z kluczowym wydarzeniem sezonu muzycznego, a więc Koncertem Noworocznym w Złotej Sali. Na to prestiżowe spotkanie z klasyką za każdym razem jest wielu chętnych melomanów. Podobnie jak na inne koncerty w trakcie roku. Jak zdobyć bilety?
filharmonia wiedeńska bilety

Bilety do Filharmonii Wiedeńskiej

Kup Online

Największe dzieła Mozarta i Straussa w najpiękniejszej sali koncertowej w Wiedniu – brzmi zachęcająco? Jeśli jesteś miłośnikiem dzieł kompozytorów koniecznie zajrzyj do Filharmonii Wiedeńskiej. Bilety wstępu na Koncert Noworoczny w Złotej Sali to gwarancja niezapomnianych wrażeń. W trakcie koncertów można usłyszeć słynne uwertury, duety czy arie, a całe wydarzenie organizowane jest z dużym rozmachem.

AdresMusikvereinsplatz, Wiedeń, Austria
Biletyod 20 do 1200 euro
Strona internetowahttps://www.wienerphilharmoniker.at/en/

Bilety na Koncert Noworoczny – Wiedeń

filharmonia wiedeńska widok w trakcie koncertu

Jeśli marzysz o udziale w tym niesamowitym wydarzeniu muzycznym, musisz wiedzieć, że nie obowiązuje tu standardowa procedura zakupu wejściówek. Jeśli chodzi o Operę Wiedeńską, bilety losuje się, a zgłoszenia można dokonać na oficjalnej stronie instytucji. Chęć udziału w koncercie należy zgłosić w lutym, by wkrótce dowiedzieć się, czy z końcem roku czeka cię niezapomniane doznania muzyczne.

Koncert Noworoczny – Wiedeń. Ceny biletów

Jeśli zostałeś wylosowany z puli zgłoszeń, zostaniesz uprawniony do zakupu. Cena biletu na Koncert Noworoczny w Wiedniu może być jednak bardzo różna. To w rzeczywistości trzy wydarzenia muzyczne odbywające się dzień po dniu, jednak z różnym stopniem prestiżu:

  • koncert próbny (20–495 euro);
  • koncert sylwestrowy (25–860 euro);
  • koncert noworoczny (35–1200 euro).

Koncert Noworoczny – Wiedeń. Bilety i inne ważne informacje

filharmonicy wiedeńscy duża sala
Fot. Hans Weingartz via Wikipedia, CC BY-SA 3.0 de

Z uwagi na dużą ilość chętnych każdego roku, terminy zgłoszeń i czas na wykup biletów są dość mocno ograniczone. Jeżeli pragniesz rozpocząć kolejny rok brzmieniem Mozarta czy Starussa najwyższej próby, musisz zgłosić się na stronie Filharmonii między 1 a 28 lub 29 lutego.  Przy odrobinie szczęścia dostaniesz szansą zakupu wejściówki na wybrany koncert, jednak musisz to zrobić już w marcu.

Co ważne, od razu przy zapisach na losowanie musisz wskazać, który z trzech koncertów cię interesuje. Koncert organizowany w 1 stycznia zawsze transmitowany jest w telewizji.

Do Filharmonii Wiedeńskiej najlepiej dostać się za pośrednictwem metra: 

  • stacja (U-Bahn) Karlsplatz;
  • linie 1,2,4.

Bilety do Filharmonii Wiedeńskiej

Kup Online

Fenomen Filharmoników Wiedeńskich 

Trzydziestu członków Wiedeńskiej Orkiestry Mozartowskiej razem z niekwestionowanymi gwiazdami muzyki klasycznej, śpiewakami i dyrygentami tworzą każdego roku wyjątkową ucztę nie tylko dla melomanów. Spotkanie z muzyką Mozarta czy Straussa na tak wysokim poziomie artystycznym urzeka każdego. Dodatkowe wrażenia zapewniają słynne barokowe wnętrza Opery Wiedeńskiej, m.in. Złota Sala czy Sala im. Brahmsa. Dzięki tej przestrzeni muzyka Filharmoników Wiedeńskich nabiera magicznego wymiaru.

Koncert Noworoczny w Filharmonii Wiedeńskiej to prawdziwa celebracja muzyczna nachodzącego roku. Złotą Salę dekoruje się bukietami i łańcuchami świeżych kwiatów, a artyści występują w strojach z epoki. Czy może być lepszy sposób, by z rozmachem wejść w nową rzeczywistość?Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: