Luwr: bilety i godziny otwarcia. Praktyczny przewodnik dla zwiedzających

Luwr, niesamowite muzeum sztuki, to miejsce, które każdy turysta pragnie odwiedzić. Poznaj wszystko, co musisz wiedzieć o biletach do tej paryskiej atrakcji. Jak kupić bilety do Luwru?
luwr bilety

Zanim wyruszysz na podbój artystycznych skarbów, dobrze jest wiedzieć, jakie są opcje zakupu biletów do Luwru, ile kosztują i jakie korzyści niosą ze sobą. Oto kompleksowy przewodnik, który pomoże Ci w przygotowaniach.

Warto zapamiętać

  • Zakup biletów do Luwru najlepiej dokonać online, gdyż kasy biletowe w muzeum są niemal całkowicie zamknięte.
  • Młodzież do 26 roku życia z Unii Europejskiej oraz dzieci do 18 roku mają prawo do bezpłatnego wstępu.
  • Pierwsza sobota miesiąca po 18:00 to darmowe wejście, ale trzeba zarezerwować bilet online.
  • Najłatwiej dojechać do Luwru stacją metra Palais-Royal – Musée du Louvre.
  • Muzeum otwarte jest codziennie oprócz wtorków, a w piątki jest czynne do 21:45.
  • Warto odwiedzić Luwr będąc dobrze przygotowanym, by w pełni cieszyć się wizytą w tym wyjątkowym muzeum.

Kupowanie biletów online – nowoczesny i wygodny sposób

Od 2020 roku zakup biletów do Luwru stał się wyjątkowo prosty i wygodny — wystarczy zrobić to online. Uwaga! Kasy biletowe w muzeum są niemal całkowicie zamknięte, a bilety często wyprzedają się nawet dwa tygodnie przed planowaną wizytą. Zalecamy zakup biletów na oficjalnej stronie muzeum lub poprzez sprawdzone firmy pośredniczące.

Zniżki i darmowe wejścia

Mimo że cennik biletów do Luwru jest ustalony, warto wiedzieć, że niektóre grupy mają prawo do bezpłatnego wstępu. Dotyczy to młodzieży do 26 roku życia z Unii Europejskiej oraz dzieci do 18 roku. Co więcej, każda pierwsza sobota miesiąca po godzinie 18:00 to czas darmowych nokturnów w Luwrze. Pamiętaj jednak, żeby zarezerwować bilet online, nawet jeśli jest darmowy!

Audioprzewodniki – niezbędne podczas zwiedzania

Chociaż oficjalny audioprzewodnik Luwru nie jest dostępny w języku polskim, nie oznacza to, że musisz rezygnować z tej wyjątkowej przygody. Za jedyne 5 euro możesz wykupić audioprzewodnik w jednym z wielu dostępnych języków.

Dojazd i godziny otwarcia

Zastanawiasz się, jak dostać się do Luwru? Najprostszy sposób to stacja metra Palais-Royal – Musée du Louvre. Jeśli chodzi o godziny otwarcia, Luwr jest dostępny codziennie oprócz wtorków, a w piątki otwarty jest aż do 21:45. Pamiętaj jednak, że w niektóre święta muzeum jest zamknięte.

Podsumowanie

Luwr to miejsce, które każdy powinien odwiedzić przynajmniej raz w życiu. Aby w pełni cieszyć się tym doświadczeniem, warto być przygotowanym. Mam nadzieję, że ten przewodnik pomoże Ci w pełni wykorzystać czas spędzony w jednym z najważniejszych muzeów sztuki na świecie.Zobacz także:
Archiwum: październik 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: