Muzeum Pergamońskie – bilety do nabycia online i stacjonarnie

Muzeum Pergamońskie otwarto w 1930 roku. Jest to najmłodszy obiekt w ramach berlińskiej Wyspy Muzeów. Choć kojarzy się nam z kulturą starożytną, Muzeum Pergamońskie znajduje się właśnie w Berlinie. To muzeum we współczesnym znaczeniu tego słowa. Sprawdź dlaczego!
muzeum pergamońskie bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety do Muzeum Pergamońskiego

Kup Online

Jeśli chcesz odwiedzić Muzeum Pergamońskie, bilety możesz zdobyć z dużym wyprzedzeniem. Co więcej, w razie nieprzewidzianych okoliczności możliwy jest zwrot wejściówek na dobę przed planowaną datą wizyty. Otrzymasz wówczas wszystkie zainwestowane, a niewykorzystane środki z powrotem. Przekonaj się, że to nowoczesne muzeum jest warte więcej uwagi niż pozostałe.

AdresBodestraße 1-3, Berlin, Niemcy
Godziny otwarciawtorek–piątek 10:00–18:00
Biletyod 6 do 12 euro
Strona internetowahttps://www.museumsportal-berlin.de/pl/muzea/pergamonmuseum/

Muzeum Pergamonu – bilety bez kolejki są możliwe!

Jeśli chodzi o całą Wyspę Muzeów, bilety warto rezerwować z wyprzedzeniem, aby uniknąć uciążliwych kolejek do kas na miejscu. Rezerwacja online dotyczy także bezpłatnych wejściówek. Ta opcja dotyczy dzieci i młodzieży do 18 lat. Bilet do Muzeum Pergamońskiego jest ważny na konkretny dzień i godzinę wejścia, dlatego na początku trasy najlepiej stawić się punktualnie.

Co ciekawe, w każdą pierwszą niedzielę miesiąca wstęp do Muzeum jest bezpłatny. W tygodniu nieco taniej zwiedzisz je z 3-dniową kartą muzealną (tzw. Museum Pass Berlin).

muzeum pergamonskie ołtarz zeusa

Jak dojechać do Muzeum Pergamonu?

Do Muzeum Pergamońskiego dostaniesz się berlińską komunikacją miejską:

  • autobusem linii 100 lub 300;
  • tramwajem linii M1, M12, M4, M5, M6;
  • pociągiem linii S3, S5, S7, S9; S1; S2; S25; S26; U5.

Zasady korzystania z Muzeum Pergamonu

Na teren ekspozycji nie wchodzi się z plecakami ani większymi torbami. W Galerii im. Simsona znajduje się szatnia oraz przechowalnia bagażu. Garderoba nie wymaga opłat, natomiast szafka zamykana na klucz zadziała po wrzuceniu 1 lub 2 euro. Jak w każdym współczesnym muzeum, także tutaj znajdziesz chwilę na wypoczynek w muzealnej kawiarni czy tematycznym sklepie z pamiątkami.

Bilety do Muzeum Pergamońskiego

Kup Online

Wyspa Muzeów – ceny biletów są warte muzealnych zbiorów

Muzeum Pergamonu powstało właściwie z powodu jednego eksponatu, który znajduje się w nim po dziś dzień. Chodzi o ołtarz wzniesiony ku czci Zeusa i Ateny. Gigantyczny pomnik powstał na zlecenie Eumenisa II i miał stanowić upamiętnienie zwycięstwa z Galatami. Początkowo rzeźba stanowiła wolnostojący obiekt na świeżym powietrzu. 

muzeum pergamońskie mozaika

Poza nim w muzealnych salach można podziwiać:

  • Bramę Ischtar z Babilonu (najwspanialsze świadectwo kultury i sztuki Bliskiego Wschodu  poświęcone mezopotamskiej bogini Ischtar);
  • Bramę Targową z Miletu (prezentację rzymskiej i greckiej sztuki architektonicznej);
  • fasadę Pałacu Mschatta (fragment jordańskiej rezydencji kalifów);
  • Pokój z Aleppo (pochodzący z XVII wieku fragment wnętrza domu kupieckiego, który uwagę przyciąga przede wszystkim fantazyjnymi dekoracjami nawiązującymi zarówno do Islamu, jak i Chrześcijaństwa).

Ze względu na prace remontowe sala z Ołtarzem Zeusa i Ateny pozostaje wyłączona z ruchu turystycznego. Ponowne otwarcie dla zwiedzających przewidziane zostało na 2023 rok.



Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: