Termy Budapeszt – bilety. Kompleksowe informacje dla pragnących relaksu

Chcesz odwiedzić termy w Budapeszcie? Bilety do tego obiektu to przepustka do świata pełnego relaksu i odnowy biologicznej. Zanurz się w gorących źródłach największych basenów termalnych na Węgrzech, ciesząc oko przepiękną architekturą. Wybierz się do Perły Węgier i poczuj jej niezwykły urok.
Termy Budapeszt bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Termy Budapeszt – bilety

Kup Online

Warto zapamiętać

 • Termy Széchenyi znajdują się w parku miejskim Városliget w Budapeszcie.
 • Dojazd jest możliwy zarówno komunikacją publiczną, jak i samochodem, z dostępnym parkingiem w pobliżu.
 • Jak dostać się na termy w Budapeszcie? Bilety do kompleksu pozwalają cieszyć się wieloma atrakcjami. Są tam baseny, sauny i infrastruktura SPA & Wellness.
 • Korzystanie z term przynosi wiele korzyści zdrowotnych, takich jak poprawa stanu skóry, mięśni, układu kostnego, łagodzenie stresu, poprawa krążenia, wzmocnienie układu immunologicznego.

Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda – perełka w sercu Budapesztu

Termy Budapeszt zewnętrzne wejście do basenu

Co sprawia, że warto iść na termy w Budapeszcie? Bilety zapewniają wejście do kompleksu Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda, jednego z najsłynniejszych kąpielowo-uzdrowiskowych obiektów w Europie. Swoją popularność zawdzięcza nie tylko gorącym źródłom, ale i przepięknej architekturze, która sprawia, że to miejsce jest nazywane Perłą Węgier. 

Termy znajdują się w północnej części parku miejskiego Városliget w Budapeszcie. Ich głównym projektantem był Győző Cziglera, a pierwsze budynki ukończono w 1881 roku. To tutaj możesz rozkoszować się bogactwem naturalnych atrakcji, które po zakupie biletu są na wyciągnięcie ręki.

Atrakcje kompleksu Széchenyi

Jeśli planujesz odpoczynek w termach Széchenyi, możesz liczyć na wiele atrakcji. Oto niektóre z nich: 

 • wewnętrzny basen medyczny; 
 • zespół kilkunastu małych basenów pod kopułą; 
 • zewnętrzny basen wypoczynkowy z różnorodnymi biczami wodnymi; 
 • zewnętrzny, półokrągły basen termalny;
 • basen główny pod gołym niebem; 
 • mokra łaźnia parowa;
 • łaźnia do inhalacji solnych;
 • kaskadowa komora termiczna; 
 • 4 rodzaje saun – fińska, aromatyczna, lekka i wulkaniczna. 

Termy Budapeszt – bilety

Kup Online

Termy Széchenyi Gyógyfürdő és Uszoda to także rozwinięta infrastruktura do zabiegów SPA & Wellness. Tutaj masz możliwość zadbania o swoje ciało i samopoczucie.

Termy Budapeszt – korzyści dla zdrowia

Korzystanie z gorących źródeł w termach Széchenyi przynosi wiele korzyści dla zdrowia. Woda termalna jest bogata w siarkę, wapń, magnez, wodę węglanową, siarczanową i metaboranową, co przyczynia się do poprawy stanu skóry, mięśni, a także układu kostnego. 

Powszechnie znane są korzyści płynące z kąpieli termalnych, takie jak łagodzenie objawów stresu i napięć, poprawa krążenia i wzmacnianie układu immunologicznego. Czas spędzony w termach to nie tylko relaks, ale również prawdziwe dobrodziejstwo dla zdrowia. Wiesz, że również w Polsce możesz skorzystać z kąpieli termalnej? Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, przeczytaj nasz artykuł o Termach Chochołowskich.

Termy Budapeszt widok na tory w basenie oraz na budynek term

Termy Budapeszt – bilety. Jak kupić?

Jeśli jednak wolisz znajdujące się w Budapeszcie termy, bilety można nabyć online poprzez oficjalną stronę internetową term lub na miejscu w kasach biletowych. Zachęcamy jednak do wcześniejszego zakupu biletów przez internet, aby uniknąć kolejek i zapewnić sobie wygodny wstęp. Bilety obejmują dostęp do wszystkich atrakcji kompleksu, w tym basenów termalnych, saun, łaźni parowych i innych udogodnień. Istnieje wiele różnych opcji wejściówek, w zależności od twoich potrzeb i planów.

Termy Budapeszt – bilety. Ile kosztują?

Jesteś zdecydowany na termy w Budapeszcie? Bilety i ich ceny mogą się różnić w zależności od godziny, jaką wybierzesz na przyjście do obiektu. Oto cennik:

 • oferta „Good morning Budapest”, w ramach której obowiązuje poranne wejście do godziny 9:00. Gdy przyjdziesz rano do term, od poniedziałku do piątku za cały dzień zapłacisz 7500 forintów, a w piątki – 8700 forintów.
 • cena całodziennej wejściówki z wynajęciem szafki w tygodniu (poniedziałek – czwartek) to 9400 forintów, a 10 900 forintów w piątek, sobotę i niedzielę.

Godziny otwarcia

Termy Széchenyi są otwarte przez cały rok, z wyjątkiem niektórych świąt. Zwykle są otwarte od wczesnych godzin porannych do późnych godzin wieczornych. Godziny otwarcia mogą się jednak różnić w zależności od pory roku i dnia tygodnia. W okresie letnim 2023 obiekt jest otwarty:

 • od poniedziałku do piątku: od 7:00 do 20:00;
 • w weekendy: od 8:00 do 20:00.

Pamiętaj, że bilety na termy w Budapeszcie można kupować w kasie, która jest otwarta do godziny 19:00. 

Termy Budapeszt – bilety

Kup Online

Dojazd

Termy Széchenyi są położone w parku miejskim, który jest łatwo dostępny zarówno komunikacją publiczną, jak i samochodem. Jeśli wybierasz się tam komunikacją publiczną, najlepszym wyborem jest metro. Termy Széchenyi są położone przy stacji metra Széchenyi fürdő, na żółtej linii M1. 

Jest to jedno z niewielu miejsc w Budapeszcie, gdzie metro zatrzymuje się bezpośrednio przed atrakcją. Jeśli wybierasz się tam samochodem, przy termach znajduje się parking, ale pamiętaj, że może on być zatłoczony, zwłaszcza w weekendy i w sezonie letnim.

Ograniczenia

Podobnie jak w innych termach, w Széchenyi również obowiązują pewne ograniczenia. Goście muszą nosić stroje kąpielowe we wszystkich basenach. Niektóre baseny są dostępne tylko dla osób dorosłych, a niektóre sauny i łaźnie parowe mają ograniczenia wiekowe.

Z powodów zdrowotnych, niektóre usługi, takie jak sauny, łaźnie parowe czy gorące baseny, mogą nie być odpowiednie dla osób z określonymi problemami zdrowotnymi, takimi jak wysokie ciśnienie krwi czy choroby serca. Zawsze warto skonsultować się z lekarzem przed korzystaniem z tych usług, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości.

Dostępność dla niepełnosprawnych

Termy Széchenyi dokładają wszelkich starań, aby być dostępnymi dla wszystkich, włączając w to osoby niepełnosprawne. Obiekt jest wyposażony w windy dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich, a także dostępne są specjalne prysznice i przebieralnie dla osób z ograniczeniami ruchowymi. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o innych kompleksach termalnych w Europie, przeczytaj nasz artykuł o Blue Lagoon na Islandii!

Gorąca kąpiel na dobre samopoczucie – podsumowanie

Termy Széchenyi to jedne z największych term na Węgrzech i w Europie. To popularne miejsce relaksu i regeneracji w Budapeszcie, dostępne przez cały rok. Dojazd do kompleksu jest łatwy, nawet jeśli nie posiadasz samochodu. Masz już wszystkie praktyczne informacje, możesz więc bez obaw wybrać się do stolicy Węgier! Termy w Budapeszcie (bilety możesz kupić już dziś!) pozwolą ci zadbać o swoje zdrowie i odpocząć dzięki kąpielom termalnym.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: