Alkazar w Sewilli – bilety, godziny otwarcia, zwiedzanie

Jedna z najstarszych królewskich rezydencji, które wciąż są w użytku – tak reklamuje się Alkazar w Sewilli. Bilety do tego miejsca to podróż w czasie nawet o 1000 lat! I to pomimo faktu, że nie wszystkie miejsca kompleksu będą dostępne. Przekonaj się, że warto tu przyjechać!
Alkazar w Sewilli

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety do Alkazar w Sewilli

Kup Online

Bilet do Alkazar w Sewilli powinien kupić każdy turysta, który wybiera się do Andaluzji. A dla wielu osób wyjazd do Hiszpanii bez zwiedzania tego pałacu w programie byłby wybrakowany. To miejsce rokrocznie przyciąga miliony turystów z całego świata. Nasz przewodnik pomoże ci poznać wszystko, co musisz wiedzieć o tym fascynującym miejscu. Zaczynając od biletów, a kończąc na praktycznych poradach dotyczących zwiedzania.

AdresPatio de Banderas, s/n. 41004 – Sevilla, España
Godziny otwarciaod 9:30 do 18:00 lub 20:00;po zamknięciu nocne zwiedzanie, ostatnie wycieczki o 21:00 lub 22:30
Bilety6,00-19,00 euro
Strona internetowahttps://www.alcazarsevilla.org/en/

Alkazar w Sewilli – bilety, ceny i rodzaje wejściówek

Podstawowe wejście pozwala na zwiedzanie przede wszystkim dolnych kondygnacji oraz ogromnych ogrodów. W cenie masz też wstęp do muzeum archeologicznego Antiquarium i muzeum ceramiki w dzielnicy Triana. Są też bilety do Alkazar w Sewilli pozwalające zobaczyć Królewskie Sypialnie (Cuarto Real Alto) – pod warunkiem że w danym czasie nie korzystają z nich koronowane głowy Hiszpanii. Do tego dochodzą możliwości „darmowego” zwiedzania.

Poniżej zestawienie cen biletów:

 • podstawowy:
  • normalny 13,50 €;
  • ulgowy 6 € – emeryci 65+, młodzież szkolna i studenci 13-30 lat (za okazaniem legitymacji);
  • darmowy – niepełnosprawni, dzieci do 13 lat, mieszkańcy miasta, urodzeni w Sewilli, bezrobotni z prowincji, członkowie organizacji ICOMOS (International Council on Monuments and Sites, czyli Międzynarodowa Rada Ochrony Zabytków afiliowana przy UNESCO);
 • podstawowy + Królewskie Sypialnie:
  • normalny 19,00 €;
  • ulgowy 11,50 € – seniorzy, uczniowie i studenci;
  • ulgowy 5,50 € – turyści z prawem do bezpłatnej wejściówki podstawowej;
 • zwiedzanie nocne (tylko powyżej 8. roku życia, piątki i soboty) – 13,00 € sam wstęp;
 • darmowe poniedziałki – 0 €:
  • od kwietnia do września 18:00-19:00;
  • od października do marca 16:00-17:00.

Bilety do Alkazar w Sewilli

Kup Online

Podczas rezerwowania miejsc przez internet do kwot podanych w cenniku trzeba doliczyć 1 € z tytułu opłaty miejskiej, zgodnie z rozporządzeniem Rady Miasta Sewilli. Dotyczy to również wielu spośród biletów do Alkazaru w Sewilli, które teoretycznie są darmowe. Zwolnieni z opłaty są tylko mieszkańcy miasta. Po finalizacji płatności nie można dokonać żadnych zmian w rezerwacji, nie ma też opcji zwrotu wejściówek. Cennika dodatkowych opłat – bilety na wydarzenia kulturalne, sesje zdjęciowe, plenery malarskie, wynajem przestrzeni, opłaty za wejście dla uczestników wydarzeń na terenie kompleksu pałacowo-parkowego etc. – szukaj u gospodarzy obiektu.

Podróżujesz po Półwyspie Iberyjskim i zwiedzasz zabytki? Przekonaj się, że Pałac Pena musi znaleźć się na twojej liście!

Godziny otwarcia pałacu królewskiego Alcázar w Sewilli

Bilet trzeba zarezerwować na konkretny dzień i godzinę. Okienka czasowe otwierają się co 30 minut – w przypadku wybrania opcji ze zwiedzaniem górnego pałacu wybrany czas oznacza godzinę wejścia przez Czerwoną Bramę Lwów (Puerta del León). Zaleca się, by przybyć na miejsce już 60 minut wcześniej. A to z powodu konieczności przeprowadzenia dokładnej kontroli bezpieczeństwa.

Alkazar w Sewilli jest otwarty przez cały rok, z wyjątkiem 1 i 6 stycznia, Wielkiego Piątku oraz 25 grudnia. Od 29 października do końca marca pałac jest otwarty od 9:30 do 18:00, a od kwietnia do 28 października od 9:30 do 19:00. Podany zakres dotyczy sezonu 2023. Pamiętaj, że ostatnie wejście jest możliwe na godzinę przed zamknięciem obiektu. Warto zarezerwować sobie na zwiedzanie co najmniej 2-3 godziny, aby w pełni docenić zabytkowe piękno pałacu.

alkazar w sewilli bilety widok na patio

Poniżej harmonogram zwiedzania nocnego (czas trwania wycieczki 75 minut, limit 45 miejsc):

 • październik i marzec – 19:30, 20:00, 20:30, 21:00;
 • od 1 kwietnia do 30 września – 21:00, 21:30, 22:00, 22:30.

Dostępność i ograniczenia. Zwiedzanie pałacu Alkazar

Po zakupie biletu do Alkazar w Sewilli zwiedzanie jest możliwe dla wszystkich, jednak warto pamiętać o kilku ograniczeniach. Obiekt nie jest w pełni przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych – dostęp do wielu miejsc jest bezproblemowy, ale w innych nie obejdzie się bez pomocy asystenta.

W związku z ochroną zabytku nie wolno wprowadzać do środka dużych plecaków ani toreb, a także zwierząt. Niektóre strony wspominają o wyjątku dla psów przewodników, ale być może to już nieaktualny zapis. Jak łatwo się domyślić, zabrania się jedzenia i picia – szczególnie w pomieszczeniach pełnych cennych przedmiotów. W Królewskich Sypialniach nie można fotografować ani filmować, nawet amatorskim sprzętem.

Pamiętaj również, że niektóre sekcje pałacu mogą być czasowo niedostępne ze względu na konserwacje lub prywatne wydarzenia. Dlatego zawsze warto sprawdzić aktualne informacje przed wizytą.

Robisz objazd po Hiszpanii? Odwiedź Park Guell w Barcelonie!

Bilety do Alkazar w Sewilli

Kup Online

Real Alcázar de Sevilla – lokalizacja i dojazd, poruszanie się po Sewilli

Alkazar Królewski w Sewilli znajduje się w samym centrum miasta, w pobliżu katedry i słynnej wieży Giralda. Dojazd do obiektu jest bardzo łatwy zarówno komunikacją miejską, jak i prywatnym środkiem transportu. W pobliżu znajdują się 4 parkingi, ale jeden (Torre de la Plata) jest przeznaczony wyłącznie dla mieszkańców.

Jeżeli podróżujesz po mieście komunikacją publiczną, najbliższa głównego wejścia stacja metra to Puerta Jerez – żółta linia L1. Możesz też dojechać do pałacu tramwajem T1, najbliższy przystanek to Archivo de Indias. W mieście funkcjonuje również system wypożyczalni rowerów.

alkazar w sewilli zdobione sklepienie

Alkazar Królewski w Sewilli – opis atrakcji

Serce Alkazar w Sewilli to zespół pałacowy wpisany na Listę Dziedzictwa UNESCO. Już w czasach starożytności mieściły się tu luksusowe rezydencje. Najstarsze zachowane fragmenty pochodzą z pierwszej połowy X wieku, z czasów Kalifatu Kordoby i Abdurrahmana II an-Nasira. Kryje w sobie mnóstwo niesamowitych skarbów. Znajduje się tu mnóstwo pięknych obiektów i pomieszczeń – każde z inną, niezwykłą historią.

Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje Pałac Pedro I, znany również jako Pałac Mudejar. Ten przepiękny przykład mudejarskiej architektury z XIII wieku pełen jest misternie zdobionych stiuków, mozaik i reliefów, które zachwycają swą precyzją i detalami. Jedną z najsłynniejszych części kompleksu jest Patio de las Doncellas, czyli Dziedziniec Dziewic. Kolejnym miejscem, które warto odwiedzić, jest Sala Ambasadorów. Znajduje się tu tron królewski, a ściany i sufit zdobią bogate, złote dekoracje i misternie rzeźbione detale.

Ogrody Alkazar w Sewilli to raj dla miłośników natury. Teren o powierzchni ok. 100 tys. metrów kwadratowych porasta ponad 21 tys. okazów z blisko 180 gatunków, Te rozległe, pięknie utrzymane ogrody pełne są egzotycznych roślin, fontann i basenów, które stanowią idealne tło dla relaksu czy pikniku. Odwiedź również Banyos de Dona Maria de Padilla, dawne królewskie łaźnie. Są to imponujące, podziemne pomieszczenia, w których gromadzono wodę deszczową. Wypełnione po brzegi wodą, tworzą niesamowity efekt wizualny i akustyczny.Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: