Siam Park – bilety do jednego z najlepszych parków wodnych świata!

Podczas wczasów na Teneryfie koniecznie musisz odwiedzić Siam Park. Bilety to klucz do jednego z najbardziej ekscytujących parków wodnych na świecie. Zdobądź potrzebne informacje, aby w pełni cieszyć się swoją wizytą.
Siam Park bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety do Siam Park

Kup Online

Ten park wodny, położony na pięknej Teneryfie, jest atrakcją, której nie można przegapić. Z pewnością nie pożałujesz czasu, który spędzisz w Siam Park. Bilety dają bowiem dostęp do spektakularnych atrakcji, które zapewniają zabawę dla całej rodziny. Jest to miejsce warte polecenia nie tylko dzieciom. Dorośli bawią się tu równie dobrze! Aby zaplanować swoją wizytę, warto znać ceny biletów, godziny otwarcia, zasady dotyczące wstępu oraz jak dotrzeć do parku.

Teneryfa to jedna z hiszpańskich wysp. Jeśli interesuje cię kontynentalna część tego kraju, koniecznie przeczytaj o biletach do:

Siam Park – bilety. Jakie są ceny?

Bilety do Siam Park są dostępne w różnych opcjach cenowych. Można nabyć bilety jednodniowe, podwójne, a nawet roczne karnety. Cena biletu zależy od rodzaju biletu, wieku gości oraz okresu wizyty. Należy pamiętać, że podczas rezerwacji wybierasz godzinę wstępu do parku – nie spóźnij się więc!

Siam Park – bilet jednodniowy:

  • 42 euro – dorośli;
  • 30 euro – dzieci w wieku od 3 do 11 lat;
  • wstęp wolny dla dzieci poniżej 3. roku życia;
  • 151  euro – bilet All Inclusive.

Jeśli zamierzasz odwiedzić Siam Park z osobą towarzyszącą, dobrym rozwiązaniem jest Twin Ticket (bilet podwójny), który kosztuje:

  • 74 euro – dorośli;
  • 53 euro – dzieci w wieku od 6 do 11 lat;
  • wstęp wolny dla dzieci poniżej 5. roku życia.

Bilety do Siam Park

Kup Online

Godziny otwarcia Siam Park

Siam Park jest otwarty przez większość roku, z wyjątkiem pewnych dni i okresów. Godziny otwarcia mogą się różnić w zależności od sezonu. Najlepiej jest sprawdzić godziny otwarcia bezpośrednio na stronie parku przed planowaną wizytą. W sezonie park wodny jest czynny od 10:00 do 18:00, natomiast poza głównym sezonem turystycznym zamyka się godzinę wcześniej – o 17:00.

Siam Park – informacje praktyczne

Przed wizytą w Siam Park bilety to podstawa, lecz warto pamiętać też o kilku zasadach. Odwiedzający muszą przestrzegać określonych zasad dotyczących ubioru, a w parku obowiązują różne ograniczenia dla niektórych atrakcji. Część z nich przeznaczona jest dla osób o określonym wzroście. Warto mieć to na uwadze, planując rodzinny wypoczynek.

Jeśli chcesz zostawić swoje rzeczy w szafce lub wypożyczyć ręcznik, musisz przygotować się na dodatkową opłatę. Należy zapłacić także za korzystanie z parkingu, który znajduje się przy parku wodnym. Cena to około 4 euro.

Siam Park – jak dojechać?

Siam Park położony jest na południowym wybrzeżu Teneryfy, w miejscowości Costa Adeje. Dojazd do parku jest możliwy na kilka sposobów. Można tam dotrzeć samochodem, taksówką, autobusem lub korzystając z darmowego autobusu z różnych miejsc na wyspie.

Darmowe busy kursują z Los Cristianos, Las Americas oraz Fañabé. Na stronie internetowej parku można zamówić także miejsce w jednym płatnych autobusów, które jeżdżą po całej wyspie (odjeżdżają m.in. z Puerto de la Cruz, Santa Úrsula, Santa Cruz, Las Caletillas).

Siam Park – klimat Tajlandii na Wyspach Kanaryjskich

Siam Park na Teneryfie jest jednym z najlepszych i największych parków wodnych świata. Jego powierzchnia liczy ponad 18 hektarów – na tej przestrzeni powstało mnóstwo atrakcji dla osób w każdym wieku. Należą do nich wodne zjeżdżalnie, kilka restauracji i wiele sklepów, które otoczone są bujnymi roślinami. Dość wspomnieć, że budowa tego kompleksu kosztowała ponad 50 milionów euro!

Park jest umiejscowiony na wzgórzu, co pozwoliło na zaprojektowanie zjeżdżalni przypominających górskie kolejki. Wystrój i styl parku przypomina Tajlandię – od poszczególnych atrakcji, po najdrobniejsze detale, takie jak głośniki, z których płynie kojąca muzyka.

Co czeka w Siam Parku na gości?

Park oferuje szeroki wybór atrakcji, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od wieku czy gustu, dlatego warto kupić bilet. Siam Park jest miejscem, oferującym wiele rekordowych atrakcji. Znajdziesz tu na przykład najwyższą sztuczną falę o wysokości 3 metrów. Kolejną ciekawostką jest najdłuższą rzekę o wolnym biegu. Jej nurt ciągnie się przez ponad kilometr. 

Fot. steve p2008 via Flickr.com, CC BY 2.0

Fantastyczną atrakcją jest ogromna zjeżdżalnia z 14 zmianami kierunku jazdy. Podczas zjazdu osiągasz zawrotną prędkość 18 metrów na sekundę! To jednak nie wszystko, ponieważ na najbardziej odważnych czeka 20-metrowa, prawie pionowej zjeżdżalnia, na której można osiągnąć prędkość do 80 km/h. Jakby tego było mało, zjeżdżalnia ta prowadzi przez akwarium z rekinami!  Dla tych, którzy wolą coś mniej ekscytującego, park oferuje mnóstwo bardziej stonowanych atrakcji. Większość z nich korzysta z pontonów, co zapewnia dużą dawkę śmiechu i zabawy.

Po dniu pełnym emocji goście mogą odpocząć na pięknej plaży, na której piasek został przewieziony z Portugalii. Na plaży dostępne są bezpłatne leżaki i parasole, a tuż obok plaży znajduje się restauracja, w której można zjeść i się napić.

Fot. główne: Mmfeduchi via Wikipedia, CC BY-SA 4.0Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: