Sagrada Familia – bilety i inne kluczowe informacje

Choć niedokończony przez artystę, kościół Sagrada Familia już na stałe wpisał się w krajobraz miejski stolicy Hiszpanii – Barcelony. Budowla imponuje swoim wnętrzem, ale i dekoracyjną fasadą. Sprawdź, ile kosztuje wstęp i gdzie możesz kupić bilety!
sagrada familia bilety

Bilety do Sagrada Familia

Kup Online
AdresC/ de Mallorca, 401, Barcelona, Hiszpania
Godziny otwarciaod października do marca w godzinach od 9:00 do 18:00; od kwietnia do września w godzinach 9:00 do 14:00.
Biletyod 26 do 32 euro
Strona internetowahttps://sagradafamilia.org/en/

Bilety do Sagrada Familia – przedsprzedaż i kupno na miejscu

Do wnętrza świątyni można wejść za okazaniem biletu. Ten dostępny jest dla turystów w różnych wariantach:

  • bilet podstawowy, obejmujący wejście do świątyni (26 euro);
  • standardowe zwiedzanie z audioprzewodnikiem (30 euro);
  • zwiedzanie z audioprzewodnikiem i dostęp do wieży (36 euro);
  • zwiedzanie z przewodnikiem Fasady Narodzenia lub Fasady Męki Pańskiej (40 euro).

Aby poznać szerszy wycinek spuścizny architekta Gaudiego, warto wykupić bilet łączony do świątyni i domu artysty w Parku Güell.

sagrada familia wejście do świątyni

Sagrada Familia – bilety online

Aby uniknąć kolejek do kas, można zdecydować się na wcześniejsze wykupienie biletu na zwiedzanie świątyni online. Cena jest taka sama, jak przy zakupie stacjonarnym, jednak ułatwia wejście do środka. Jedyne, na musisz poczekać, to kontrola bezpieczeństwa. Wejściówki sprzedawane na miejscu można nabyć na 30 minut przed rozpoczęciem zwiedzania. 

Jeśli chodzi o Sagradę Familię, bilety bez kolejki to wyjątkowo opłacalna opcja. Każdego roku świątynię odwiedza ok. 4 milionów turystów z całego świata i oczekiwanie w dość długiej kolejce to już niemal standard, niezależnie od pory roku.

Bilety do Sagrada Familia

Kup Online

Sagrada Familia – o czym musisz wiedzieć?

Czas zwiedzania wnętrza kościoła z przewodnikiem to 45 minut. Jeżeli kupiłeś bilet online, z pewnością musiałeś wskazać konkretną godzinę wejścia. Powinieneś stawić się punktualnie. Po upływie 15 minut wstęp na wykupioną wejściówkę nie będzie już możliwy. 

We wnętrzu świątyni obowiązuje kilka zasad dotyczących m.in. ubioru gości. Zabronione są:

  • krótkie spodenki;
  • koszulki z odsłoniętymi ramionami;
  • krótkie spódnice.

Ponadto zwiedzając nie można pić ani spożywać napojów.

W przypadku biletu z audioprzewodnikiem, należy dysponować własnym sprzętem do jego odtworzenia, a więc telefonem i słuchawkami. Przewodnika głosowego pobiera się z elektronicznego biletu. Taka usługa dostępna jest dla osób, które ukończyły 11. rok życia.

Bilety do Sagrada Familia

Kup Online

Czym zachwyca świątynia Gaudiego?

Niemal nie da się zwiedzić Barcelony, nie zaglądając do Sagrady Familii. Choć wizualnie budowla wciąż wydaje się niedokończona, przyciąga przepychem, a jednocześnie tajemniczością. To dzieło jednego z najwybitniejszych twórców w stylu secesyjnym – Antoniego Gaudiego.

Najbardziej znany i najciekawszy projekt Gaudiego miał mieć aż 18 wież jako symboli 12 apostołów, 4 ewangelistów, Jezusa i Maryi. Na jednej z wież pojawiła się gwiazda o wysokości 7,5 m i wadze 5,5 t. Imponująca nawa główna ma 45 metrów szerokości, a we wnętrzu bazyliki zmieści się aż 13 tysięcy osób!

W środku Sagrady Familii nastrój jest wyjątkowy. Tworzy go kameralne oświetlenie przenikające przez imponujący witraż. Umiejętne wykorzystanie światła i kamienia przez architekta przyniosło zaskakujące efekty. Ponadto w nawie głównej wyróżniają się kolumny stanowiące symbol królestwa roślin. Każda z nich wygląda jak potężne, kamienne drzewo.

Sagrada Familia to budowla, która powstaje od niemal 150 lat. Zakończenie tego szeroko zakrojonego dzieła zaplanowane zostało na 2026 rok.Zobacz także:
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: