Blue Lagoon, Islandia – bilety, godziny otwarcia, atrakcje kompleksu

Bláa Lónið to pełna, oryginalna nazwa Blue Lagoon na Islandii. Bilety do tego ośrodka, uznawanego za jedno z najlepszych SPA na całym świecie, są trudne do zdobycia. Szczególnie trudno o wolne miejsca na najbogatsze pakiety. Przekonaj się, skąd renoma tego miejsca!
blue lagoon islandia bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety do Blue Lagoon na Islandii

Kup Online

Islandia słynie z wulkanów, gejzerów i pięknych krajobrazów. Dla wielu osób największą wartością są doznania płynące z kąpieli w geotermalnych basenach i zabiegów pielęgnacyjnych. Bilety do Błękitnej Laguny na Islandii to wstęp do „wulkanicznego raju”. Pobyt tutaj trudno porównać z czymkolwiek innym. Czy taki wydatek się opłaca? Przeczytaj tekst, poznaj przydatne informacje i oceń to sam!

AdresNorðurljósavegur 9, 240 Grindavík, Ísland
Godziny otwarciaod 7:00 lub 8:00 do 16:00, 18:00, 21:00, 22:00 lub 24:00
Biletyod 8990 koron islandzkich
Strona internetowahttps://www.bluelagoon.com/

Blue Lagoon, Islandia – bilety, ceny i rodzaje wejściówek

Ośrodek oferuje 3 podstawowe pakiety wstępu do części geotermalnej, a dokładny koszt zależy od sezonu, dnia tygodnia i pory wejścia – czas przebywania w głównej części jest nielimitowany. Wstęp dla dzieci do 13. roku życia jest bezpłatny, ale nie ma żadnych ulg dla studentów czy seniorów. Bilety do Blue Lagoon na Islandii praktycznie nigdy nie są dostępne w punktach na miejscu – z powodu popularności i obłożenia najlepsza będzie wcześniejsza rezerwacja online. Każda wejściówka ma godzinne okienko czasowe, w razie opóźnienia należy się skontaktować z obsługą.

Cennik

Poniżej przedstawiamy listę pakietów z dodatkami i cenami za osobę:

 • Comfort, 8990–14490 ISK – obejmuje wstęp na baseny termalne, maseczkę błotną z krzemionki, ręcznik i 1 napój;
 • Premium, 11490–14490 ISK – dwie dodatkowe maski, szlafrok i kieliszek wina musującego (gratis do osobno płatnej kolacji w lokalu Lava);
 • Retreat Spa, 69000–89000 ISK – nieograniczony dostęp do basenów termalnych Blue Lagoon i Retreat Lagoon, prywatna przebieralnia i 5-godzinny pobyt w Retreat Spa.

Bilety do Blue Lagoon na Islandii

Kup Online

Pobyt w części SPA

Część SPA to m.in. ekskluzywne baseny, peeling solny i lawowy, rytuały, kosmetyki, dodatkowy napój, dostęp do specjalnej restauracji oraz 8 podziemnych pomieszczeń, w których znajdziesz wyjątkowy relaks. Niezależnie od wybranego pakietu, po wcześniejszej rezerwacji możesz jeszcze skorzystać z dodatkowy zabiegów:

 • 30 minut masażu relaksacyjnego – od 19900 ISK;
 • 60 minut masażu relaksacyjnego – od 26900 ISK;
 • 120 minut masażu autorskiego – od 49900 ISK;
 • terapia Float:
  • indywidualnie od 24900 ISK;
  • dla par od 19900 ISK/os;
  • grupy od 10900 ISK/os.

Wycieczka z przewodnikiem

Istnieje też możliwość wybrania się na wycieczkę z przewodnikiem po Blue Lagoon na Islandii. Bilety na taką przyjemność kosztują 2000 ISK od osoby. Wszystko trwa 30–60 minut, podczas których można poznać ciekawostki naukowe, przyrodnicze, a nawet mitologiczne. Na oprowadzanie trzeba zebrać grupę przynajmniej 11 osób i konieczny jest wcześniejszy kontakt mailowy z obiektem.

Interesują cię kraje nordyckie? Przeczytaj nasz tekst i wybierz się do Muzeum Vasa w Szwecji!

Godziny otwarcia Błękitnej Laguny na Islandii

Harmonogram funkcjonowania ośrodka może zmieniać się z sezonu na sezon. Zastrzegają też sobie prawo do wprowadzania zmian w trakcie. W 2023 roku gospodarze przewidzieli następujące godziny:

 • 8:00–21:00 od stycznia do maja;
 • 7:00–24:00 od 1 czerwca do 20 sierpnia;
 • 8:00–22:00 od 21 sierpnia do kolejnego stycznia;
 • dni specjalne:
  • 8:00–16:00 24 grudnia;
  • 8:00–18:00 31 grudnia.

Wszyscy goście muszą wyjść z wody 30 minut przed planowanym zamknięciem. A jak długo działa SPA w Błękitnej Lagunie Islandii? Bilety z pakietów na zabiegi można wykorzystywać codziennie od 8:00 do 20:00. Dodatkowo każda z restauracji i kawiarni ma odrębne godziny otwarcia.

Dostępność i ograniczenia w islandzkim kompleksie Blue Lagoon

Ze względu na zawartość krzemionki w wodzie zaleca się skorzystanie z bezpłatnej odżywki do włosów przed wejściem do wody. Warto mieć również czepek, własny lub kupiony na miejscu. Umiejętności pływania nie są wymagane – głębokość niecek wynosi od 0,8 do 1,4 m. Wysoka temperatura sprawia, że trzeba stale dbać o nawodnienie. Okulary i szkła kontaktowe należy zdjąć, aby nie ryzykować ich uszkodzenia lub późniejszego podrażnienia oczu.

blue lagoon islandia mężczyzna z maseczką

Dostępność dla osób niepełnosprawnych

Obiekt jest przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami (windy, elektroniczne otwieranie drzwi, bezpłatne wejście dla asystenta), a specjalne wózki inwalidzkie są dostępne na miejscu. 

Obecność i bezpieczeństwo dzieci

Maluchy poniżej 2. roku życia nie mają wstępu do term z uwagi na wysokie stężenie minerałów w wodzie, które mogłoby uszkodzić ich skórę. Dzieci do 8. roku życia włącznie muszą zakładać „motylki” na ramiona, które są dostępne bezpłatnie na miejscu. Osoby do lat 13 mogą wejść tylko z opiekunem (1 dorosły na 2 dzieci), a w miejscach o głębokości 1,4 m dorośli mają obowiązek stałego nadzoru.

Zasady obiektu

Wybrane pozycje regulaminu Błękitnej Laguny na Islandii:

 • bilety przy wejściu wymieniane są na opaski, które służą jako klucze i środek płatności;
 • opłata za utratę opaski to 5000 ISK;
 • obiekt nie ponosi odpowiedzialności za rzeczy pozostawione w szafkach;
 • nie można wnosić własnego jedzenia i picia;
 • po Błękitnej Lagunie nie wolno poruszać się nago. Można wypożyczyć stroje kąpielowe (800 ISK) i szlafroki (1500 ISK).

Masz ochotę na nieskrępowaną zabawę? Wybierz Legoland Billund, wizytówkę całej Danii!

Bilety do Blue Lagoon na Islandii

Kup Online

Bláa Lónið – lokalizacja i dojazd. Grindavík, Keflavík, Reykjavík

Kompleks Blue Lagoon jest położony w południowo-zachodniej Islandii. W trasie szukaj biało-czerwonych kierunkowskazów na Bláa Lónið. Na miejscu jest spory parking dla prywatnych samochodów gości, dostępny bez dodatkowych opłat. Możesz przybyć na wyspę z własnym pojazdem, skorzystać z wypożyczalni na miejscu albo wynająć auto przy okazji rezerwowania biletów na Błękitną Lagunę.

Sposoby dojazdu

Sposób dojazdu zależy głównej mierze od tego, jaki środek transportu na Islandię wybierasz:

 • prom do portu w Grindavíku – ok. 8 minut jazdy samochodem autostradą 43 (Grindavíkurvegur) lub 6 min przez drogę nr 426. Odległości to odpowiednio 8 i 6 km;
 • lot na międzynarodowe lotnisko w Keflavíku – ok. 21 km i 20 min jazdy autostradami 41 (Reykjanesbraut) i 43. ok. 2 km od celu skręt w prawo na drogę nr 426;
 • rejs lub lot do Reykjavíku – ok. 50 km i 50 min jazdy ze stolicy Islandii, przez autostrady 41, 43 i końcówka drogą 426.

Przyjazd taksówką lub autobusem

Alternatywą dla samodzielnego dojazdu będą taksówki (łatwo dostępne w Keflavíku i Reykjavíku) oraz autobusy – Blue Lagoon może zorganizować transport dla swoich gości z tych samych dwóch miast. W obu przypadkach przejazd w jedną stronę kosztuje 3995 ISK. Transport w obie strony obecnie można zarezerwować tylko z i do stolicy, ale pod względem cenowym nie jest to wcale korzystniejsza opcja – opłata wynosi 7990 ISK.

Błękitna Laguna Islandii – opis atrakcji

Najsilniejszą zachętą do zakupu biletów do Blue Lagoon na Islandii są wody geotermalne jeziora, nad którym powstał nowoczesny kompleks. To naturalne źródło, bogate w minerały takie jak krzem i siarka, które są znane ze swoich korzystnych właściwości dla skóry. Woda utrzymuje stałą temperaturę od 37 do 40 stopni Celsjusza przez cały rok, co czyni z niej idealne miejsce do relaksu i regeneracji.

blue lagoon islandia widok na źródła

Jakie atrakcje czekają na ciebie w Blue Lagoon?

W Błękitnej Lagunie znajduje się szereg atrakcji, jakich można spodziewać się po luksusowym ośrodku SPA & Wellness. Sauny i jaskinie parowe, peelingi, masaże i multum innych zabiegów – rytuały z użyciem alg, krzemionki oraz innych minerałów, zajęcia terapeutyczne z unoszeniem się na wodzie…

Pamiątki

A jeśli zapragniesz powtórzyć niezwykłe doświadczenie po powrocie do domu, pewną namiastkę zapewnią ci kupione w sklepiku kosmetyki. Ze skarbów wulkanicznej ziemi wytwarza się tutaj między innymi:

 • maski i sera do twarzy;
 • produkty nawilżające;
 • preparaty przeciw starzeniu się;
 • środki do pielęgnacji włosów i wiele więcej.

Islandzka Blue Lagoon jest również znana z luksusowych hoteli Silica oraz The Retreat, które oferują niesamowite widoki na okolicę. Wiele apartamentów bezpośredni dostęp do geotermalnych zbiorników i ekskluzywne pakiety spa w cenie. Do tego dochodzą lokale gastronomiczne – kawiarnie i restauracje. Wizytówką Błękitnej Laguny jest Lava, znana z kuchni wykorzystującej świeże, lokalne składniki oraz pięknych panoram za oknami. Wykwintne dania i poczęstunek oferują także Moss, Spa oraz Blue Café.Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: