Guinness Storehouse – bilety, godziny otwarcia, zwiedzanie

Muzeum Browaru Guinnessa, jednej z wizytówek Irlandii, mieści się w dublińskim Guinness Storehouse. Bilety do tego miejsca warto rezerwować z wyprzedzeniem. Sprawdź, dlaczego tak wielu turystów chce tutaj przyjechać!
guinness storehouse bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety do Guinness Storehouse

Kup Online

Bilety do Guinness Storehouse możesz nabyć w wielu różnych punktach. Na oficjalnej stronie internetowej, w kasach przy głównym holu (wejściówki dostępne wyłącznie w przypadku wolnych miejsc i terminów) oraz za pośrednictwem wielu internetowych serwisów turystycznych. Ile trzeba za nie zapłacić, kiedy i jak je wykorzystać, co zapewniają różne wejściówki? Odpowiedzi na wszystkie najważniejsze pytania znajdziesz w naszym artykule!

AdresSt. James’s Gate, Dublin 8, D08 VF8H, Ireland
Godziny otwarcia10:00-19:00, 9:30-20:00 lub 9:30-19:00
Biletyod 10 do 95 euro
Strona internetowahttps://www.guinness-storehouse.com/en/home
Guinness Storehouse beczki w browarze
Guinness Storehouse Barrels, Dublin, Ireland

Guinness Storehouse, bilety – ceny i rodzaje wejściówek

Muzeum Browaru Guinnessa oferuje 4 główne warianty zwiedzania. Podstawowy bilet pozwala na samodzielne zwiedzanie, wstęp do pomieszczeń degustacji, wejście do jednego z barów i jeden z trzech napojów (Guinness, Guinness 0.0 lub poczęstunek bezalkoholowy). To jedyna opcja dostępna dla dzieci i młodzieży do 17 lat. Osoby powyżej 18. roku życia mogą rozszerzyć swoje „doświadczenie” o:

 • Stoutie – dodatkowy kufel piwa ze zdjęciem gościa na szczycie pianki;
 • Guinness Academy – kurs barmański z certyfikatem;
 • Connoisseur Experience – poszerzone zwiedzanie z przewodnikiem, rozszerzone degustacje, kurs barmański.

W dalszej części znajdziesz więcej informacji o tym, jakie atrakcje oferuje Guinness Storehouse. Bilety na oficjalnej witrynie są dostępne w następujących cenach:

WejściówkaDzieci 5–17 latStudenciDorośliSeniorzy 65+Bilet rodzinny 2+2
Guinness Storehouseod 10 €od 22 €od 26 €od 22 €od 62 €
GSE + Stoutieod 29 €od 34 €od 29 €od 74 €
GSE + Guinness Academyod 32 €od 38 €od 32 €od 82 €
Connoisseur Experienceod 95 €

Bilety do Guinness Storehouse

Kup Online

Dzieci do 4 lat mogą wejść do Muzeum Browaru Guinnessa za darmo. „Doświadczenie dla koneserów” jest dostępne dla wszystkich dorosłych, ale legitymacja studencka czy wiek nie zapewniają żadnej zniżki.

Wariant Behind the Gates (oprowadzanie po browarze) jest obecnie niedostępny, ale ma zostać przywrócony w drugiej połowie 2023 roku. Dodatkowo w każdym okresie letnim Guinness Storehouse często organizuje różne imprezy. Koszt wstępu na koncerty na żywo w sezonie 2023 wynosi 35 €/os. – wstęp tylko dla pełnoletnich.

Godziny otwarcia Muzeum Browaru Guinnessa w Dublinie

Guinness Storehouse jest otwarty 7 dni w tygodniu, według poniższego harmonogramu:

 • od poniedziałku do piątku – od 10:00 do 19:00;
 • w soboty od 9:30 do 20:00;
 • w niedziele od 9:30 do 19:00.

Ostatnie wejście jest możliwe 2 godziny przed zamknięciem. Kierownictwo Muzeum Browaru Guinnessa zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian.

Lubisz dobre trunki? W takim razie Destylarnia Jameson w stolicy Irlandii również cię zainteresuje!

Dostępność i ograniczenia. Zwiedzanie Guinness Storehouse w Irlandii

Wizyta w Muzeum Browaru Guinnessa trwa średnio 1,5-3 godziny, w zależności od wybranego wariantu. Na samodzielne zwiedzanie można wypożyczyć audioprzewodnik za 3 €, dostępny w języku angielskim, włoskim, francuskim, niemieckim, chińskim, hiszpańskim lub portugalskim. Do dyspozycji osób głuchych i niedosłyszących są również przenośne ekrany (bez dodatkowych opłat) z opisami prezentowanymi w języku migowym.

Obiekt jest szeroko przystosowany do potrzeb osób z różnymi niepełnosprawnościami. Przygotowano m.in. rampy, windy, toalety… jednak ze względów bezpieczeństwa w niektórych pomieszczeniach i obszarach obowiązują limity liczby wózków inwalidzkich, które mogą się w nich znajdować jednocześnie – to może powodować wydłużenie czasu zwiedzania.

Na teren ekspozycji nie wolno wchodzić z dużymi torbami, plecakami czy walizkami. Bagaż należy zostawić w przechowalni. Warto pamiętać, że w obiekcie nie ma szatni na płaszcze czy kurtki.

Bilety do Guinness Storehouse rezerwuje się na konkretny przedział czasowy. Zaleca się przybycie do budynku przynajmniej 5 minut wcześniej. 15-minutowe spóźnienie powoduje przesunięcie wejściówki na następne wolne okienko – może się to wiązać z dodatkowymi opłatami, jeśli trafi się na tzw. czas premium. Niestety w odwrotnej sytuacji nie można liczyć na częściowy zwrot kosztów. Osobom, które chcą odwiedzić irlandzkie Muzeum Browaru Guinnessa w spokojniejszy dzień, zaleca się wizytę między 10:00 a 12:00:

 • we wtorek;
 • w środę;
 • w czwartek.

W muzeum znajdują się także Archiwa Guinnessa, zawierające zapiski i pamiątki pochodzące nawet z 1759 roku, jednak nie są one szeroko udostępniane turystom.

Bilety do Guinness Storehouse

Kup Online

Muzeum Browaru Guinnessa – lokalizacja i dojazd

Guinness Storehouse jest zlokalizowany w sercu Dublina, przy St. James’s Gate. To sprawia, że dojazd do niego jest wyjątkowo łatwy. Można tu dotrzeć pieszo, rowerem, samochodem lub komunikacją miejską.

Jeśli wybierasz się do muzeum samochodem, skorzystaj z jednego z wielu parkingów znajdujących się w pobliżu – gospodarze obiektu radzą szukać wolnych miejsc przy Crane Street. W pobliżu znajduje się również wiele stacji rowerowych. Jeśli chodzi o komunikację miejską, do wyboru są między innymi:

 • tramwaje LUAS – linia czerwona, z centrum w kierunku Tallaght, przystanek James’s Luas stop;
 • autobusy:
  • linie 13, 123, G1, G2, 40;
  • przystanki James Street (1940), Steeven’s Lane, Thomas Street (1997). 

Guinness Storehouse – opis atrakcji

Muzeum Browaru Guinnessa w Dublinie to miejsce, które każdy miłośnik piwa i nie tylko powinien odwiedzić. To siedmiopiętrowy budynek pełen historii, który oferuje szeroki wgląd w proces tworzenia jednego z najbardziej rozpoznawalnych na świecie piw. Na parterze znajduje się replika 9000-letniej umowy dzierżawy, która została podpisana przez Arthura Guinnessa, założyciela browaru

Na kolejnych piętrach możesz poznać proces produkcji piwa, od poznania składników, przez proces warzenia, aż po etap butelkowania. Są też ekspozycje na temat działań marketingowych czy odpowiedzialnego picia alkoholu. Wystawy są niezwykle nowoczesne, efektowne i angażujące. Na samym szczycie czeka Gravity Bar, z którego roztacza się panoramiczny widok na cały Dublin. Jedzenie i picie serwowane są także w kilku innych lokalach na terenie obiektu – każdy ma niepowtarzalny klimat, styl i menu.

Po wizycie możesz kupić sobie specjalną pamiątkę z Muzeum Browaru Guinnessa. Asortyment sklepu jest naprawdę szeroki:

 • ubrania z firmowym logo;
 • różnego rodzaju szklanki i kufle do piwa;
 • wyjątkowe zestawy prezentowe;
 • książki i albumy, które pozwolą ci zagłębić się w historię Guinnessa i piwowarstwa.

Robisz objazd po Wyspach Brytyjskich? Przeczytaj nasz tekst o biletach do Pałacu Kensington w Londynie!

Guinness Storehouse pinta stoutu
Pint of beer at the counter

Piwo Guinness  – skład, ciekawostki, cena w Irlandii

Guinness to jedno z najbardziej rozpoznawalnych piw na świecie. Jest to stout, którego charakterystyczny, ciemny kolor i gęsta, kremowa piana są znane na całym świecie. Smak jest równie wyjątkowy, z nutami palonego słodu, czekolady i kawy.

Piwo to składa się zaledwie z czterech składników – wody, jęczmienia, drożdży i chmielu. Do tego jest wzbogacane dwoma rodzajami gazu – dwutlenkiem węgla i azotem – co dodaje mu jedwabistej gładkości. Na wyjątkowość Guinnessa wpływają przede wszystkim:

 • sposób, w jaki te składniki są łączone;
 • proces fermentacji.

Jeśli chodzi o ceny, butelka piwa Guinness w barze w Dublinie kosztuje średnio około 6-7 euro. Cena może się różnić w zależności od miejsca, ale zawsze warto spróbować tego legendarnego piwa w jego ojczyźnie.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: