Pałac Kensington – bilety do serca brytyjskiej monarchii

Jeśli planujesz wizytę w Londynie, nie zapomnij o zwiedzeniu zabytku, jakim jest Pałac Kensington. Bilety do niego to klucz do poznania historii brytyjskiej monarchii. Przenieś się do czasów, gdy królowie i królowe rządzili tętniącym życiem miastem.
pałac kensington bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Warto zapamiętać

 • Pałac Kensington jest atrakcyjnym miejscem turystycznym, które spodoba się zwłaszcza miłośnikom historii i architektury. 
 • Jeśli chcesz zwiedzić Pałac Kensington, bilety możesz kupić zarówno online, jak i w kasie na miejscu.
 • W przeszłości w Pałacu Kensington mieszkało wiele osób z rodziny królewskiej, w tym królowa Wiktoria, księżna Diana, a także książę William i księżna Kate.
 • Mimo że jest miejscem o wielkim znaczeniu historycznym, Pałac Kensington to wciąż funkcjonująca rezydencja członków brytyjskiej rodziny królewskiej, co stanowi dodatkowy smaczek.

Poznaj królewską przeszłość

Pałac Kensington to miejsce, które łączy w sobie bogatą historię z ciągłością królewskiego dziedzictwa. Choć brak mu może splendoru Pałacu Buckingham, ma swój niepowtarzalny urok. Kiedy doświadczysz na własnej skórze przepychu królewskich apartamentów, poczujesz, jak historia ożywa.

Historia

Pałac Kensington został pierwotnie zbudowany w latach 1605-1607 jako dworek prywatny znany jako Nottingham House. Po koronacji w 1689 roku Wilhelm III i Maria Stuart zdecydowali się na zakup tego domu ze względu na korzystne położenie z dala od Londynu, ale wciąż na tyle blisko, aby mogli nadzorować sprawy państwowe.

Pałac Kensington – bilety

Kup Online
pałac kesington bilety front budynku
Fot. Peter O’Connor aka anemoneprojectors via Flickr, CC BY-SA 2.0

Pod kierunkiem Sir Christophera Wrena (słynnego architekta odpowiedzialnego za zaprojektowanie Katedry św. Pawła) Nottingham House został przekształcony w Pałac Kensington.

Królowa Wiktoria i jej wpływ na Pałac Kensington

Osobą, która odmieniła losy pałacu, była królowa Wiktoria. Urodziła się w Kensington w 1819 roku, spędziła tam swoje dzieciństwo i młodość. Kiedy została królową w 1837 roku, przeniosła się do Pałacu Buckingham, ale nigdy nie zapomniała o swoim rodzinnym domu.

To dzięki królowej Wiktorii można dziś zwiedzać pałac. Gdy poprosiła parlament o fundusze na renowację, zgoda została udzielona pod warunkiem otwarcia pałacu dla publiczności. Od 1899 roku mieszkania państwowe są dostępne dla zwiedzających.

Mieszkańcy pałacu

Pałac Kensington to historyczne miejsce, które było domem dla wielu członków brytyjskiej rodziny królewskiej przez wieki. Oto niektórzy z nich:

 • Księżniczka Małgorzata – młodsza siostra królowej Elżbiety II. Księżniczka Małgorzata mieszkała w Pałacu Kensington od 1960 roku aż do swojej śmierci w 2002 roku.
 • Księżna Diana – po ślubie z Księciem Karolem w 1981 roku Diana, księżna Walii, zamieszkała w Pałacu Kensington. Pozostała tam również po rozwodzie, aż do swojej śmierci w 1997 roku. Jej prywatne apartamenty są dzisiaj niedostępne dla zwiedzających.
 • Książę i Księżna Cambridge – po ślubie w 2011 roku Książę William i Księżna Kate przenieśli się do Pałacu Kensington. Obecnie z trójką dzieci mieszkają w Adelaide Cottage w Windsor Home Park.

Pałac Kensington – bilety

Kup Online

Pałac Kensington – co zobaczyć?

Jeśli kupisz bilet do Pałacu Kensington, masz okazję zwiedzić miejsca pełne historycznego tchnienia i splendoru. 

pałac kesington wnętrze klatka schodowa
Fot. CrisNYCa via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Królewskie Apartamenty Państwowe

Jeśli chcesz zwiedzić Pałac Kensington, bilety umożliwią ci wejście do królewskich apartamentów. Jak członek rodziny królewskiej będziesz przemierzać pięknie utrzymane komnaty i salony. Zobacz, jak wyglądało życie na dworze królowej Wiktorii, odwiedzając jej prywatne apartamenty, pokój śniadaniowy i salę tronową. Poznanie wnętrz pełnych zabytkowych mebli, obrazów i pamiątek to okazja do ujrzenia brytyjskiej potęgi.

Galeria Królowej

Kolejnym punktem, który z pewnością zapadnie w pamięć, jest Galeria Królowej, gdzie można podziwiać obrazy znanych artystów, takich jak Rembrandt, Van Dyck czy Rubens. Galeria ta jest jednym z najważniejszych miejsc w pałacu, w którym królowa spotykała się z ważnymi gośćmi i dyplomatami.

Ogrody Pałacowe

Skomponowane z myślą o estetyce i relaksie, ogrody są domem dla różnorodnej flory i fauny. Możesz podziwiać Sunken Garden, który jest zaprojektowany jako typowy angielski ogród. Warto też odwiedzić oranżerię, aby doświadczyć wizji rajskiego ogrodu, pełnego egzotycznych roślin i skosztować wyśmienitej herbaty. 

pałac kesington ogrody
Fot. . Ray in Manila via Flickr, CC BY 2.0

Pałac Kensington – bilety. Jak kupić?

Bilety do Pałacu Kensington można kupić na miejscu lub online. Kupno biletów przez internet pozwoli ci uniknąć kolejek i zagwarantuje dostęp do pałacu w wybranym terminie. Upewnij się, że zarezerwowałeś odpowiednią ilość czasu na zwiedzanie – potrzebujesz co najmniej 2 godzin, aby w pełni doświadczyć wszystkiego, co ma do zaoferowania Pałac Kensington. Bilety obejmują także wstęp na specjalne wystawy czasowe. Warto sprawdzić, co jest aktualnie pokazywane, ponieważ takie wystawy często są okazją do tego, by podziwiać unikalne skarby i przedmioty związane z historią rodziny królewskiej.

Pałac Kensington – bilety

Kup Online

Pałac Kensington – bilety i ich ceny

Chcesz zwiedzić Pałac Kensington? Bilety kupisz w poniższych cenach:

 • dorośli – 25,40 £
 • dzieci –12,70 £

Koszt zwiedzania nie jest mały, ale pamiętaj, że ogrody Pałacu Kensington można zwiedzać za darmo. Musisz jednak kupić wejściówkę, jeśli chcesz zobaczyć wnętrza Pałacu Kensington. Bilety nie tylko pozwalają turystom poznać historię, ale zarazem stanowią jedno ze źródeł utrzymania i konserwacji tego ważnego zabytku. Ciesząc się tym, co Pałac ma do zaoferowania, przyczyniasz się również do jego ochrony dla przyszłych pokoleń.

Godziny otwarcia

Pałac Kensington jest otwarty dla zwiedzających przez cały rok, z wyjątkiem niektórych dni świątecznych. Pamiętaj, że niektóre obszary pałacu mogą być czasami zamknięte z powodu konserwacji lub prywatnych uroczystości, warto więc sprawdzić oficjalną stronę pałacu przed zwiedzaniem. Godziny otwarcia prezentują się następująco:

 • od marca do października:

od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 18:00

 • od listopada do lutego:

od poniedziałku do niedzieli od 10:00 do 17:00

Jeśli interesują cię inne londyńskie atrakcje związane z historią, przeczytaj nasz artykuł o Tower Bridge!

pałac kesington rzeźba
Fot. Txllxt TxllxT via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Jak dojechać?

Pałac Kensington znajduje się w zachodniej części Londynu, w pobliżu Hyde Park. Dojazd do pałacu jest możliwy na wiele sposobów, ale najpopularniejsze to:

 • metro – londyński system metra jest najprostszym i najefektywniejszym środkiem transportu w mieście. Najbliższe stacje metra to High Street Kensington (10 minut spacerem do pałacu), Queensway (13 minut spacerem), Notting Hill Gate (20 minut spacerem) i Gloucester Road (20 minut spacerem).
 • autobus – Londyn ma również rozległą sieć autobusów. Linie, które zatrzymują się najbliżej Pałacu Kensington, to 70, 94, 148, 390 (przystanek Bayswater Road Kensington Palace) oraz 9, 10, 49, 52, 70, 452 (przystanek Kensington High Street/Kensington Palace).
 • samochód – pamiętaj, że parkowanie w centrum Londynu może być trudne i drogie. Podlega opłacie także wjazd do centrum. W pobliżu znajdują się jednak parkingi, na przykład NCP Car Park London Royal Garden Hotel.

Zwiedzanie historycznej strony Londynu 

Jeśli jesteś miłośnikiem historii, sztuki, natury lub po prostu chcesz poczuć atmosferę brytyjskiej monarchii, odwiedź Pałac Kensington. Bilety do tego miejsca możesz kupić z wyprzedzeniem, ale upewnij się, że zarezerwujesz wystarczająco dużo czasu na zwiedzanie.

Pałac Kensington to perła w koronie brytyjskiego dziedzictwa kulturowego i historycznego. To miejsce, które od wieków było i nadal jest domem dla wielu członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Ogrody i wystawy także sprawiają, że jest to atrakcja dla każdego, kto odwiedza Londyn.

Fot. główne: John H Darch via Wikipedia, CC BY-SA 2.0Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: