London Eye – bilety na niezwykły punkt widokowy na mapie Londynu

Kręci cię London Eye? Bilety na tę atrakcję są przepustką do niesamowitych widoków na panoramę Londynu. Poczuj dreszcz emocji, podziwiając stolicę Wielkiej Brytanii z najwyższej perspektywy, jaką oferuje ten diabelski młyn. Przeczytaj nasz przewodnik!
London Eye bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

London Eye – bilety

Kup Online

Warto zapamiętać

 • London Eye jest popularną atrakcją turystyczną w Londynie, oferującą niezapomniane widoki na miasto.
 • Każda z 32 kapsuł na London Eye może pomieścić do 25 osób, a pełna obrotów przygoda trwa około 30 minut.
 • London Eye jest dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, ale z pewnymi ograniczeniami. W jednej kapsule może podróżować tylko jedna osoba na wózku.
 • Na London Eye bilety warto kupić online, ponieważ są tańsze niż w kasie i można zyskać więcej czasu.

Kilka słów o historii Oka Londynu

London Eye bilety na tle pięknego nieba z lekkim zachmurzeniem

London Eye, znane również jako Millennium Wheel, to imponujące 135-metrowe koło widokowe, które stało się integralną częścią londyńskiego krajobrazu. Jego owalne 32 kapsuły, ważące 10 ton każda, mogą pomieścić do 25 osób, które mogą ujrzeć unikalną panoramę miasta. Liczba kapsuł nie jest przypadkowa – 32 kapsuły oznaczają bowiem 32 dzielnice Londynu.

Pierwszy obrót koła, trwający około 30 minut, odbył się 31 grudnia 1999 roku. Tony Blair, ówczesny premier Wielkiej Brytanii, uświetnił tę ceremonię swoją obecnością. W przeszłości konstrukcja nosiła kilka różnych nazw powiązanych z jej sponsorami, w tym Coca-Cola London Eye czy British Airways London Eye. 

London Eye – bilety

Kup Online

Dojazd

London Eye jest zlokalizowane w sercu Londynu, a dokładnie przy Riverside Building, County Hall, Westminster Bridge Road, Londyn SE1 7PB. Możesz dojechać do London Eye na różne sposoby:

 • samochodem – jeśli podróżujesz samochodem, pamiętaj, że parkowanie w centrum Londynu może być trudne i drogie. Najbliższy parking to Q-Park Westminster, który znajduje się 10 minut spacerem od London Eye;
 • pociągiem – najbliższymi stacjami kolejowymi są Waterloo i Charing Cross. Waterloo jest najbliżej London Eye (około 5 minut spacerem), a Charing Cross jest nieco dalej (około 15 minut spacerem).
 • metrem – najbliższą stacją metra jest Waterloo, obsługiwana przez Northern, Bakerloo, Jubilee i Waterloo & City lines. Możesz również wysiąść na stacji Westminster i przejść Mostem Westminsterskim.
 • autobusem – przystanki autobusowe znajdują się na Victoria Embankment i w Waterloo. Linie autobusowe, które zatrzymują się w pobliżu London Eye, to 211, 77 i 381.
 • rowerem – Londyn oferuje wiele ścieżek rowerowych. W pobliżu London Eye znajdują się stacje rowerów miejskich Santander Cycles.

Jeśli będziesz przemieszczać się samochodem, pamiętaj, że w Londynie obowiązuje opłata za wjazd do centrum miasta (Congestion Charge), a także opłata ULEZ (Ultra Low Emission Zone) dla niektórych pojazdów.

London Eye bilety – ile kosztują?

Chcesz doświadczyć przygody na London Eye? Bilety można najwygodniej nabyć online na oficjalnej stronie atrakcji. Cena standardowego biletu, zakupionego z wyprzedzeniem, zaczyna się od 30,50 £. Jeżeli zdecydujesz się na zakup tuż przed wizytą, cena może wzrosnąć do 40,00 £. Dzieci do 3. roku życia wchodzą za darmo, ale pamiętaj o zarezerwowaniu dla nich bezpłatnej wejściówki.

London Eye – bilety Fast Track

London Eye – bilety online możesz kupić na konkretny dzień i godzinę. Choć kupując standardowy bilet online, masz pewność, że twoja przejażdżka się odbędzie, zależnie od ilości chętnych, czas oczekiwania w kolejce do wejścia może wynosić średnio 40 minut. Sposobem na uniknięcie stania w kolejce jest zakup biletu typu Fast Track. Te bilety, które kosztują od 53,00 £ i umożliwiają szybsze wejście do kapsuły.

London Eye – bilety

Kup Online

Zasady rezerwacji i odwoływania biletów

Rezerwacja biletów na London Eye jest możliwa przez internet na oficjalnej stronie atrakcji. Bilety można odwołać lub zmienić termin do 14 dni przed planowaną datą wizyty. Pamiętaj jednak, że zmiana terminu lub anulowanie rezerwacji może wiązać się z dodatkową opłatą. Jeśli interesują cię inne londyńskie atrakcje, przeczytaj nasz artykuł o Muzeum Figur Woskowych Madame Tussauds. 

Łączone bilety na London Eye i inne atrakcje

Jeśli planujesz odwiedzić inne atrakcje w Londynie, takie jak Muzeum Madame Tussauds, SEA LIFE London Aquarium, lochy London Dungeon, Muzeum Shreka lub autobus hop on hop off, rozważ zakup biletu łączonego. Takie rozwiązanie pozwala na oszczędności nawet do 50% w porównaniu do zakupu biletów oddzielnie. Aby dowiedzieć się więcej o innych symbolach Wielkiej Brytanii, możesz przeczytać nasz przewodnik na temat Tower Bridge.

Czy London Eye jest otwarte przez cały rok? Godziny otwarcia

London Eye jest otwarte prawie przez cały rok, z wyjątkiem pewnych dni w okresie świątecznym i na początku roku, kiedy to atrakcja jest zamykana na konserwację. Obiekt czynny jest codziennie w godzinach 11:00-18:00. Jednak zawsze warto sprawdzić godziny otwarcia przed planowaną wizytą.

Ograniczenia

Na London Eye bilety możesz kupić już dziś! Pamiętaj, że choć to miejsce przyjazne dla rodzin i jest dostępne dla osób w każdym wieku, nadal istnieją pewne zasady i ograniczenia, których należy przestrzegać dla bezpieczeństwa wszystkich gości:

 • Nie wolno palić – palenie jest surowo zabronione w kapsułach London Eye.
 • Są ograniczenia dotyczące jedzenia i picia – nie wolno wnosić ani spożywać jedzenia, ani picia w kapsułach London Eye, chyba że jest to niezbędne z medycznych powodów.
 • Zwierzęta nie są wpuszczane – obecność zwierząt jest niedozwolona, z wyjątkiem psów przewodników dla osób niewidomych.
 • Określona jest wielkość bagażu – ze względów bezpieczeństwa, ograniczona jest wielkość i ilość bagażu, jaki można przynieść na pokład London Eye. Duże torby i plecaki mogą nie być dozwolone.

London Eye jako punkt widokowy – praktyczne informacje

Czas trwania podróży na London Eye to około 30 minut. Każda z 32 przeszklonych kabin, zwanych kapsułami, jest w stanie pomieścić do 25 osób. Miej na uwadze, że w przestrzeni kapsuły nie można wnosić dużych bagaży – dozwolone są jedynie złożone wózki dziecięce.

Dostępność dla osób niepełnosprawnych

Jak wyglądają udogodnienia na London Eye? Bilety dla osób z niepełnosprawnościami są dostępne na stronie obiektu. Obejmują one również wejście dla osoby towarzyszącej. Kapsuły London Eye są w pełni przystosowane do potrzeb osób na wózkach. Niemniej jednak, z uwagi na ograniczenia bezpieczeństwa, w jednym momencie na pokładzie może znajdować się tylko jeden wózek inwalidzki.

Wskazówki dotyczące wizyty w London Eye

Najlepszą porą na odwiedziny w London Eye jest wschód lub zachód słońca, kiedy możesz podziwiać niesamowite widoki Londynu oświetlonego złotym światłem. Unikaj weekendów i okresu wakacyjnego, kiedy to tłumy turystów mogą znacznie wydłużyć czas oczekiwania w kolejce.

London Eye to źródło niesamowitego doświadczenia, jakim jest poznanie stolicy Wielkiej Brytanii z nowej perspektywy. Z góry tego gigantycznego koła widokowego możesz zobaczyć całe miasto, od Królewskiego Pałacu Buckingham aż po wieże Canary Wharf. Nie przegap tej niezapomnianej atrakcji podczas swojej wizyty w Londynie!Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: