Tower Bridge – bilety do niezapomnianej przygody w Londynie

Ile kosztuje wejściówka na Tower Bridge? Bilety pozwolą ci przeżyć wielką przygodę. Jak je kupić? Przeczytaj nasz przewodnik, aby poznać odpowiedzi na te pytania. Poczuj dreszcz emocji, stojąc na szklanej podłodze wieży, zobacz niepowtarzalną panoramę miasta i dowiedz się więcej o tym niezwykłym symbolu brytyjskiej stolicy!
Tower Bridge bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Tower Bridge – bilety

Kup Online

Warto zapamiętać

  • Tower Bridge to symbol Londynu i brytyjskiej inżynierii, znany ze swojej unikalnej architektury i 130-letniej historii.
  • Most jest zwodzony i w przeszłości był wznoszony nawet do 30 razy dziennie, co jest obecnie rzadsze, ale wciąż możliwe do obserwowania.
  • Jeśli chcesz zobaczyć Tower Bridge, bilety na atrakcję można kupić zarówno online, jak i w kasie obiektu.
  • Dojazd do Tower Bridge jest łatwy, z najbliższą stacją metra Tower Hill. Most jest również dostosowany do potrzeb osób z ograniczoną mobilnością.
  • Pamiętaj, że zwiedzanie takiego miejsca wymaga odpowiedniego planowania, szczególnie podczas sezonu turystycznego, kiedy tłumy mogą być duże.

Historia i unikalna architektura Tower Bridge

Tower Bridge (bilety i cennik znajdziesz poniżej), dumnie górujący nad Tamizą, to nie tylko jedno z najbardziej rozpoznawalnych zabytków Londynu, ale także symbol brytyjskiej inżynierii i innowacji. Zbudowany w 1894 roku most niesie na swoich ceglanych ramionach historię prawie 130 lat.

Tower Bridge bilety widok z brzegu rzeki

Wysokie na 65 metrów wieże mostu, połączone dwiema kładkami pieszymi, tworzą charakterystyczną sylwetkę. Przy ich budowie zadbano o każdy detal, aby styl mostu harmonizował z sąsiednią twierdzą Tower. Zwiedzanie Tower Bridge to wędrówka nie tylko przez wieki historii, ale także przez perełki architektury wiktoriańskiej.

Tower Bridge – bilety

Kup Online

Szklana podłoga

W 2014 roku w Tower Bridge dodano szklane podłogi na kładkach pieszych, które oferują unikalny widok na przepływające pod mostem statki.

Podnoszenie mostu Tower Bridge

Czy wiesz, że Tower Bridge jest mostem zwodzonym? Obecnie podnoszony jest około 800 razy w roku, a w przeszłości był wznoszony nawet 20-30 razy dziennie! Chociaż dzisiaj jest to rzadsze, wciąż możesz mieć szansę na zobaczenie tego niezwykłego spektaklu. Kiedy podnosi się Tower Bridge? Aby poznać konkretne daty i godziny, najlepiej odwiedzić oficjalną stronę zabytku.

Tower Bridge bilety jedna część mostu

Tower Bridge bilety – zwiedzanie i ceny

Ile kosztuje zwiedzanie Tower Bridge? Bilety można nabyć za 12,30 £ dla dorosłych i młodzieży powyżej 16. roku życia. Dla dzieci w wieku od 5. do 15. roku życia bilety można kupić w cenie 6,30 £. Wejściówki możesz kupić na miejscu przez internet. Pamiętaj, rezerwując online, wybierasz konkretną godzinę wejścia, dzięki czemu nie musisz martwić się o brak miejsc i kolejki. Istnieje również możliwość zakupu biletu rodzinnego za 22,20 £.

Tower Bridge – jak zorganizować wizytę?

Tower Bridge zwiedza się samodzielnie, a wizyta na miejscu zajmie ci od 60 do 90 minut, chociaż możesz też obejść całość szybciej, jeśli ci się spieszy. Do Tower Bridge (bilety warto kupić z wyprzedzeniem) można wejść od strony północnej (możliwość zwiedzania pomieszczeń wewnątrz mostu) i południowej (początek wycieczki w pomieszczeniach z oryginalnymi silnikami parowymi). 

Tower Bridge – bilety

Kup Online

Dojazd

Dojazd do Tower Bridge nie powinien stanowić problemu. Najbliższa stacja metra, Tower Hill, znajduje się na północ od twierdzy Tower of London, czyli kilkaset metrów od samego mostu. Obsługiwana jest przez dwie linie metra: District i Circle. To szybki i wygodny sposób na dotarcie do tego miejsca. Jeśli interesuje cię dojazd do innych londyńskich atrakcji, przeczytaj nasz artykuł o London Eye.

Godziny otwarcia 

Zanim wybierzesz się na Tower Bridge, warto sprawdzić godziny otwarcia. W okresie letnim, od wtorku do soboty, most jest otwarty od 09:00 do 17:30, natomiast w niedzielę i poniedziałek otwiera się o godzinie 10:00 i zamyka o 17:30. 

W okresie zimowym godziny są nieco skrócone – od wtorku do soboty most jest otwarty od 09:00 do 16:30, a w niedzielę i poniedziałek od 10:00 do 16:30. Przy planowaniu wizyty warto uwzględnić te informacje, aby mieć pewność, że uda ci się zwiedzić to niesamowite miejsce.

Tower Bridge bilety widok na most i rzekę z lotu ptaka

Tower Bridge a dostęp dla osób z ograniczoną mobilnością

Jeśli chodzi o dostępność dla osób z ograniczoną mobilnością, Tower Bridge jest w tym aspekcie dobrze przygotowany. Na miejscu dostępne są rampy przy wzniesieniach, a na górną część mostu można wjechać windą. To dobra wiadomość dla tych, którzy mogą mieć problem z poruszaniem się po schodach. Aby poznać informacje o dostępności do osób niepełnosprawnych w innych brytyjskich atrakcjach turystycznych, przeczytaj nasz artykuł o Muzeum Madame Tussauds.

Wydarzenia specjalne

Tower Bridge stanowi nie tylko atrakcję turystyczną, ale również tętniące życiem miejsce kulturalne. Na przestrzeni lat stał się miejscem niezliczonych wydarzeń specjalnych – od wystaw sztuki, przez pokazy mody, aż po eleganckie bankiety i prywatne imprezy. Wysokie wieże mostu, oferujące zachwycający widok na panoramę miasta, są idealnym tłem dla wszelkiego rodzaju wydarzeń. 

Co więcej, organizowane są tam także nocne wycieczki, podczas których można poznać fascynujące historie i anegdoty związane z mostem. Zawsze warto sprawdzić kalendarz wydarzeń na oficjalnej stronie Tower Bridge, aby nie przegapić żadnej wyjątkowej okazji do zobaczenia tego londyńskiego symbolu w zupełnie nowym świetle.

Londyn z nowej perspektywy – podsumowanie

Bez wątpienia jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Londynie, które warto odwiedzić podczas pobytu w tym mieście, to Tower Bridge. Bilety na wejście do środka nie należą do najtańszych, ale to miejsce, które pozwala na ujrzenie miasta z ciekawej perspektywy i poznanie jego historii. Bez względu na to, czy jesteś miłośnikiem architektury, historii, czy po prostu chcesz zobaczyć znane miejsce, Tower Bridge z pewnością spełni twoje oczekiwania.Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2023

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: