Tajemniczy fresk Leonarda da Vinci – Ostatnia Wieczerza. Bilety są warte tej atrakcji!

Będąc w Mediolanie, nie sposób pominąć znanego dzieła włoskiego artysty. W kościele Santa Maria delle Grazie przy klasztorze oo. Dominikanów można podziwiać prawdziwą perłę malarstwa renesansowego.
ostatnia wieczerza bilety

Ostatnia Wieczerza – bilety wstępu

Kup Online

Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci – bilety wstępu obejmują zarówno jej oglądanie, jak i zwiedzanie całej świątyni. Warto wybrać się na tę wycieczkę z przewodnikiem, który wprowadzi cię w świat fascynującej historii powstała tego monumentalnego dzieła. W przypadku fresku Ostatnia Wieczerza bilety obejmują przy tym usługę przewodnika i dostęp do pozostałych części bazyliki. Przy okazji poznaj dzieje włoskiego geniusza i szczegóły prac nad mediolańskim freskiem.

AdresPiazza di Santa Maria delle Grazie, Mediolan
Godziny otwarciawtorek–sobota od 8:15 do 19:00 niedziela od 14:00 do 19:00
Bilety2 euro – 15 euro

Ostatnia Wieczerza – Mediolan. Bilety i dostępne warianty

Ostatnią Wieczerzę można podziwiać za okazaniem biletu. Wejściówki dostępne w następujących wariantach:

  • bilet normalny – 15 euro;
  • bilet ulgowy (młodzież w wieku 18–25 lat) – 2 euro;
  • osoby poniżej 18 roku życia – bezpłatnie.

Bilet najlepiej jest kupić online z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ liczba dopuszczalnych wejść w ciągu dnia jest limitowana.

Santa Maria delle Grazie
Fot. Marcin Białek via Wikipedia, CC BY-SA 3.0

Mediolan ‒ Ostatnia wieczerza. Bilety, rezerwacja i zasady zwiedzania

Słynne malowidło mieści się w refektarzu bazyliki Santa Maria delle Grazie. Warto wiedzieć, że zainteresowanie obejrzeniem obrazu jest wysokie, jednak zwiedzający mogą przebywać tam jednocześnie w grupie 35 osób i to maksymalnie przez 15 minut. Jeżeli nie uda ci się zarezerwować biletu z wyprzedzeniem, możesz sprawdzić dostępną pulę nawet w dniu zwiedzania. Często wejściówki zwalniają się niespodziewanie.

Jeżeli w danym momencie w bazylice odbywa się Msza św. lub nabożeństwo, turyści nie są wpuszczani do środka. Przed wejściem należy pozbyć się żywności napojów, a także większych bagaży. Te przedmioty można pozostawić w specjalnej przechowalni. Najlepiej jest pojawić się na miejscu z biletem zakupionym online na 30 minut przed wejściem, ponieważ obowiązuje tam kontrola bezpieczeństwa.

ostatnia wieczerza widok na fresk
Fot. AI coolTIM via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

Przewodnik a bilety – Ostatnia Wieczerza dostępna ze specjalną narracją

Kilka razy w ciągu dnia odbywają się wejścia grupowe z przewodnikiem. Do wyjściowej ceny biletu należy wówczas doliczyć 8 euro. Istnieje możliwość zorganizowania oprowadzania w języku angielskim w każdy dzień tygodnia poza poniedziałkiem.

Ostatnia Wieczerza – bilety wstępu

Kup Online

Ostatnia Wieczerza Leonarda da Vinci – dlaczego warto?

W latach 1482–1499 Leonardo da Vinci postanowił pracować w Mediolanie. To właśnie tutaj stworzył jedno z najważniejszych dzieł swego życia związane z historią chrześcijaństwa. Malowidło w mediolańskiej bazylice przedstawia ważne wydarzenie biblijne, czyli ostatnią wieczerzę Jezusa z apostołami. Dzieło to przesycone jest symboliką i ukrytymi znaczeniami, dlatego stanowi nie lada wyzwanie dla historyków sztuki na całym świecie.

Malowidło jest dobrze widoczne z każdego miejsca niewielkiego refektarza. Zajmuje bowiem całą szerokość i wysokość ściany. Naprzeciwległą ścianę zajmuje natomiast Ukrzyżowanie Chrystusa spod pędzla Giovanni Donato da Montorfano.Zobacz także:
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: