Zamek św. Anioła – bilety do zabytkowego mauzoleum kupisz jeszcze przed przyjazdem do Rzymu!

Na prawym brzegu Tybru w pobliżu Watykanu mieści się jedna z najciekawszych budowli starożytnego Rzymu. Współcześnie jest to siedziba muzeum, a jednocześnie doskonały punkt widokowy na okolicę. To także świadectwo sztuki obronnej dawnych Rzymian.
zamek św anioła bilety

Serwis otobilety utrzymuje się dzięki czytelnikom. Część odnośników w poniższym artykule to linki afiliacyjne. jeżeli kupisz produkty lub przejdziesz na stronę przez te odnośniki, możemy otrzymać za to niewielką prowizję. Dzięki temu jesteśmy w stanie pokryć koszty oraz dalej rozwijać nasz portal.

Bilety na Zamek św. Anioła

Kup Online

Sześć poziomów budowli kryje w sobie wiele tajemnic. Początkowe militarne przeznaczenie twierdzy szybko zmieniło swój status. Planujesz odwiedzić Zamek św. Anioła? Bilety możesz kupić online z wyprzedzeniem. Dzięki temu unikniesz długich kolejek do kas na miejscu. Poznaj dziewiętnaście wieków historii i legendę o św. Michale.

AdresLungotevere Castello 50, Rzym
Godziny otwarciawtorek – niedziela od 9.00 do 19.30; zamknięte w poniedziałki, 1 stycznia, 25 grudnia; wejście gratis w każdą pierwszą niedzielę miesiąca.
Biletynormalny: 12,00 euro; ulgowy: 2,00 euro (obywatele UE od 18 do 25 lat); bezpłatnie: obywatele UE do ukończenia 18 lat;

Zamek świętego Anioła. Bilety i inne informacje organizacyjne

Zwiedzanie Zamku św. Anioła możliwe jest z przewodnikiem. Poza klasyczną trasą turystyczną do zwiedzania indywidualnego, warto zainteresować się opcją pod hasłem Sekretny zamek. To wycieczka dla małej grupy, podczas której zwiedza się miejsca na co dzień niedostępne dla pozostałych. W tym wypadku bilety trzeba rezerwować z dość dużym wyprzedzeniem.

Zamek jest czynny do godziny 19:30, a wejść można najpóźniej na 60 minut przed zamknięciem obiektu. Kasy zamyka się o 18:30. Warto dodać, że do Zamku Anioła bilety dla dzieci i młodzieży poniżej 18. roku życia są całkowicie bezpłatne.

zamek św. anioła nocą

Gdzie położony jest zamek?

Z pewnością nie będziesz miał problemów z dotarciem do Zamku św. Anioła. To puntk bardzo dobrze widoczny, zwłaszcza w okolicy rzeki. Znajduje się w bliskim sąsiedztwie Watykanu, a z tarasów widokowych doskonale widać kopułę Bazyliki św. Piotra. Zwiedzając Rzym na zamek dostaniesz się na piechotę, a jeśli wolisz transport publiczny – wybierz metro linii A, które dojeżdża na pobliską stację Ottaviano San Petro lub Lepanto.

Do Zamku Świętego Anioła dowiezie Cię również autobus. Na przystanku Piazza Pia stają autobusy linii 23, 40, 62, 271, 280 i 982, zaś na Santo Spirito 46 i 44.

Przy wejściu na zamek możliwe jest wypożyczenie przewodnika audio. Usługa realizowana jest w językach: 

 • angielskim;
 • włoskim;
 • hiszpańskim;
 • niemieckim;
 • portugalskim; 
 • francuskim;
 • rosyjskim;
 • chińskim. 

Zamek Anioła – bilety obejmują liczne atrakcje

W XX wieku budowla stała się częścią włoskiego muzeum narodowego. Najważniejsze punkty na trasie zwiedzania to punkty widokowe, ozdobne sale czy wystawy o tematyce militarnej. Na trasie zwiedzania warto zwrócić uwagę na:

 • dziedziniec z oryginalną marmurową rzeźbą przedstawiającą anioła dłuta Raffaello da Montelupo;
 • arkadowy taras (Giretto Scoperto);
 • zbrojownię zajmującą cztery pomieszczenia ze zbiorami militarnymi muzeum;
 • taras widokowy na szczycie zamku;
 • prywatne apartamenty Pawła III;
 • loggię wychodzącą wprost na most św. Anioła, skąd papież Juliusz II błogosławił wiernych;
 • Salę Sprawiedliwości (Sala della Giustizia).
zamek św. anioła zbliżenie na front

Bilety na Zamek św. Anioła

Kup Online

Most św. Anioła

To jedno z najciekawszych zabytkowych miejsc na terenie Zamku św. Anioła. Elementy Pons Auelius pochodzą z XVII i XIX wieku, jednak niektóre z nich zachowały się jeszcze od czasów cesarza Hadriana – inicjatora i zleceniodawcy budowy.

Passetto di Borgo – tajemnicza droga do Watykanu

W IX wieku papież Leon IV połączył kompleks murów watykańskich z Zamkiem św. Anioła.

W 1277 roku papież Mikołaj III zlecił stworzenie długiego na około 1200 metrów sekretnego przejścia wewnątrz murów łączących zamek z Watykanem. Z tej drogi skorzystał Klemens VII w trakcie napadu wojsk świętego cesarza rzymskiego Karola V. Zwiedzając Zamek Anioła nie można co prawda wejść do tunelu, ale jest dobrze widoczny z Bastionu św. Marka.Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: