Auschwitz – bilety wstępu do Miejsca Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu

Jednym z najbardziej symbolicznych i historycznych punktów na mapie Małopolski jest były niemiecki obóz koncentracyjny Auschwitz. Bilety najlepiej jest zarezerwować z wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej, a na miejscu pojawić się na pół godziny przed wejściem.
auschwitz bilety

Bilety do Muzeum Auschwitz

Kup Online

Planując wizytę w Miejscu Pamięci i Muzeum Auschwitz-Birkenau, musisz liczyć się  z tym, że na miejscu obowiązuje dzienny limit wejść dla zwiedzających. Jeżeli wybierasz się do Oświęcimia z Krakowa, zarezerwuj bilety online. Jeżeli w międzyczasie zmienisz zdanie, możesz odwołać rezerwację na dobę przed wybranym terminem. To unikatowe miejsce to żywy ślad okrutnej działalności nazistów w okresie II wojny światowej. Życie straciło tu ponad milion więźniów. Sprawdź, jak zaplanować wizytę w Auschwitz-Birkenau. Bilety i ich cena uzależnione są od wybranego rodzaju zwiedzania.

NazwaMiejsce Pamięci i Muzeum w Oświęcimiu/Państwowe Muzeum Auschwitz-Birkenau
Adresul. Więźniów Oświęcimia 20, Oświęcim
Godziny otwarcia7:30–14:00 grudzień 7:30–15:00 styczeń, listopad 7:30–16:00 luty 7:30–17:00 marzec, październik 7:30–18:00 kwiecień, maj, wrzesień 7:30–19:00 czerwiec, lipiec, sierpień
Przewidywany czas zwiedzania3,5 godz.
Strona internetowahttps://www.auschwitz.org/
auschwitz tory i budynek obozu

Muzeum Auschwitz – cennik i typy tras dla zwiedzających

Trasy

Na terenie byłego obozu koncentracyjnego obowiązują następujące rodzaje wizyt:

  • zwiedzanie ogólne (2,5 godz.) – wybrane obiekty wystawy stałej, kluczowe obiekty poobozowe, baraki więźniów;
  • zwiedzanie ogólne (3,5 godz.);
  • zwiedzanie ogólne w tzw. turach (3,5 godz.) – wybrane obiekty wystawy stałej, kluczowe obiekty poobozowe, baraki więźniów, komory gazowe, pozostałości krematorium;
  • zwiedzanie studyjne jednodniowe (6 godz.) – podstawowa trasa ogólna, a ponadto wystawy narodowe; sauna, pozostałości krematorium i komór gazowych;
  • zwiedzanie studyjne dwudniowe (4+4 godz.) – dzień pierwszy to zwiedzanie wystawy stałej i wybranych wystaw narodowych oraz obiektów na terenie obozu macierzystego Auschwitz I; następnie zwiedzanie całego terenu obozu Auschwitz II-Birkenau, pozostałości komór gazowych i krematoriów, baraki mieszkalne i sanitarne, budynek Centralnej Sauny.

Jeśli chodzi o zorganizowane grupy uczniów z polskich szkół, odwiedzają oni Auschwitz zgodnie z opracowanym przez Międzynarodowe Centrum Edukacji o Auschwitz i Holokauście schematem.

Bilety

Wstęp na teren byłych obozów koncentracyjnych w Oświęcimiu jest bezpłatny. Opłaty pobierane są za usługę przewodnika lub wypożyczenie zestawu słuchawkowego. Każda opcja wymaga jednak wcześniejszej rezerwacji. Jeśli chodzi o Oświęcim, bilety online w formie imiennej karty wstępu uzyskasz na stronie visit.auschwitz.org, ale także stacjonarnie w punktach Obsługi Zwiedzających.

Muzeum Auschwitz – cennik z przewodnikiem

W przypadku obozu w Oświęcimiu bilety na zwiedzanie z przewodnikiem obejmują opcję wyboru jednego z siedmiu języków:

  • polskiego;
  • angielskiego;
  • francuskiego;
  • włoskiego;
  • hiszpańskiego;
  • niemieckiego;
  • rosyjskiego.

Dokładny cennik znajduje się na stronie internetowej Muzeum i zależy od liczebności grupy zwiedzających. Kwota obejmuje:

  • zwiedzanie obozów  z edukatorem-przewodnikiem;
  • wypożyczenie słuchawek;
  • transfer autobusowy pomiędzy dwoma byłymi obozami.
auschwitz wagon w obozie

Bilety do Muzeum Auschwitz

Kup Online

Oświęcim ‒ muzeum. Cennik nie jest najważniejszy!

Byłe nazistowskie obozy koncentracyjne na terenie Oświęcimia to unikatowe miejsce na mapie historii II wojny światowej. Współcześnie stanowi symbol terroru, jaki w tym okresie Niemcy stosowali wobec innych nacji. Obóz Auschwitz-Birkenau powstał w 1940 roku. Umieszczano w nim masowo aresztowanych obywateli Polski. Miał także wspomóc nazistowski plan wymordowania wszystkich Żydów mieszkających na terenach III Rzeszy.

Pozostałości obozu w Oświęcimiu to wyrazisty pomnik okrutnej, a zarazem heroicznej historii uwięzionych tam Polaków. Warto wybrać się tam przynajmniej raz, by lepiej zrozumieć dzieje tamtego okresu.



Zobacz także:
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: