Wybierasz się na Wawel? Bilety kupisz na różne trasy i wystawy. Sprawdź szczegóły!

Zwiedzając Kraków, nie można pominąć legendarnej siedziby królów polskich położonej na Wzgórzu Wawelskim. W tym miejscu znajdują się dwie, niezależne od siebie instytucje, a więc Zamek Królewski oraz Katedra Wawelska. Każdą z nich można zwiedzać osobno.
wawel bilety

Bilety na Wawel

Kup Online

Jeśli chodzi o zamek na Wawelu, bilety można zakupić zarówno na wystawy czasowe, jak i stałe. W zamkowych komnatach mieści się mnóstwo cennych ekspozycji, które są nie lada gratką dla historyków, ale tak naprawdę robią wrażenie na każdym odwiedzającym. Co więcej, Wawel można zwiedzać z profesjonalnym przewodnikiem lub przewodnikiem w formie nagrania audio, które dostępne jest w kilku językach. Sprawdź, czy trzeba rezerwować bilety na Wawel. Bilety ulgowe czy normalne – jakie są dostępne opcje?

Wawel – zwiedzanie. Bilety i inne ważne informacje

W przypadku zwiedzania Wawelu cennik jest dosyć obszerny. Obejmuje wiele pozycji w zależności od tego, którą część wzgórza chcesz zwiedzić. Poza funkcją typowo historyczną miejsce to pełni także funkcję centrum kulturalnego. Znajdują się tu zarówno wystawy stałe, jak i czasowe, obejmujące np. dzieła sztuki czy stroje z konkretnej epoki. Zamek Królewski i Katedra to także stałe trasy zwiedzania, ale na każdą z nich obowiązuje osobny bilet wstępu.

Wawel – zwiedzanie. Cennik biletów na wystawy 

NazwaZamek Królewski i Katedra na Wawelu
AdresWawel 5, 31-001 Kraków
Ogólne godziny otwarcia9:00–18:00
Strona internetowahttps://wawel.krakow.pl/godziny-bilety-kasy-rezerwacje-bagaz

Na Zamku Królewskim dostępnych jest około dziesięciu wystaw, z których każda ma swój własny cennik oraz godziny otwarcia. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronie internetowej Zamku. Dostępność poszczególnych ekspozycji uzależniona jest także od konkretnego miesiąca lub pory roku.

Bilety na Wawel

Kup Online

Trasy sezonowe na Wawelu. Bilety i godziny otwarcia

Jeśli chodzi o Ogrody Królewskie czy Smoczą Jamę, bilety można nabyć w zbliżonych cenach. Podobnie jak na pozostałe trasy sezonowe. Cennik przedstawia się następująco.

TrasaCena biletu normalny/ulgowyGodziny otwarcia
Smocza Jama9 zł/7 zł10:00–20:00
Ogrody Królewskie5 zł/2 zł9:30–17:30
Baszta Sandomierska5 zł/2 zł10:30–18:00
Krużganki Pierwszego Piętra5 zł/2 zł9:30-17:30

Szczegółowe informacje na temat godzin i dni wejść na poszczególne trasy znajdują się na stronie internetowej Zamku Królewskiego.

Najważniejsze informacje turystyczne – Wawel

Planując wycieczkę na Wzgórze Wawelskie, musisz wiedzieć, że:

 • bilet jest ważny w dniu jego zakupu (również online);
 • na poszczególne ekspozycje czy trasy obowiązują dziennie limity wejść;
 • należy przestrzegać wskazanych na bilecie godzin zwiedzania;
 • organizując wieloosobową wycieczkę, należy skontaktować się z Biurem Rezerwacji;
 • wszystkie większe bagaże należy zostawić w przechowalni na dziedzińcu arkadowym;
 • dostępny jest przewodnik w języku: polskim, angielskim, francuskim, hiszpańskim, włoskim, rosyjskim, niemieckim.

Jak trafić na Wzgórze Wawelskie?

Wzgórze Wawelskie położone jest w samym sercu Krakowa, tuż przy Starym Mieście. Od Rynku Głównego dzieli je ok. 10 minut spaceru. Z kolei dworca kolejowego lub autobusowego na Wawel dotrzesz w ok. 20 minut piechotą.

Podróżując komunikacją miejską na Wawel, wysiądź na przystanku Jubilat (w przypadku autobusu) lub Wawel (w przypadku podróży tramwajem).

Bilety na Wawel

Kup Online

Wycieczka na Wawel – dlaczego warto?

Wzgórze Wawelskie to zespół licznych kaplic, komnat, kościołów i dziedzińców, które kryją niezwykle cenne zabytki historyczne, które gromadzono tutaj przez kilka wieków. Uznawany jest także za perłę architektury europejskiej. Do punktów na Wawelu, które warto odwiedzić, należą m.in.:

 • Prywatne Apartamenty Królewskie;
 • Zbrojownię i Skarbiec Koronny;
 • Groby Królewskie;
 • Dzwon Zygmunta;
 • Muzeum Katedralne;
 • Smoczą Jamę (legendarną siedzibę Smoka Wawelskiego).

Już dziś zaplanuj wizytę na Wawelu! Bilety kupisz online lub bezpośrednio w kasach na Wzgórzu w dniu wizyty. Nie ma możliwości rezerwacji z kilkudniowym wyprzedzeniem z wyjątkiem grup zorganizowanych.Zobacz także:
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: