Kopalnia soli Wieliczka – bilety wstępu na zwiedzanie z przewodnikiem

Kopalnia soli w podkrakowskiej Wieliczce zachwyca każdego roku tysiące turystów z całego świata. Wszystko za sprawą wyjątkowej atmosfery panującej ponad 100 metrów pod ziemią, ale także specjalnie skomponowanej trasie zwiedzania dostępnej w towarzystwie przewodnika. Jak przygotować się do wycieczki?
wieliczka bilety

Bilety do kopalni w Wieliczce

Kup Online

Kopalnia to miejsce, które może odwiedzić każdy i to na kilka sposobów. Podziemny szlak turystyczny został dostosowany zarówno do zwiedzania indywidualnego, jak i dla grup zorganizowanych czy większych wycieczek. Historyczna kopalnia soli kamiennej to gratka dla miłośników epoki średniowiecza, a wśród krętych korytarzy łatwo się zgubić. Dlatego wprowadzono instytucję przewodnika do Wieliczki. Ceny bilety uwzględniają obsługę w jednym z siedmiu popularnych języków. Sprawdź dojazd, godziny otwarcia i najważniejsze informacje organizacyjne dotyczące zwiedzania Kopalni Soli Wieliczka – cennik i pozostałe dane znajdziesz na stronie internetowej atrakcji.

Kopalnia w Wieliczce – bilety online na różne trasy zwiedzania

Trasa Turystyczna

W przypadku kopalni soli Wieliczka, cennik uwzględnia kilka opcji zwiedzania. Najpopularniejszą jest oczywiście Trasa Turystyczna, a podane ceny biletów uwzględniają także usługę przewodnika. Kupując bilet wstępu, za jego okazaniem możesz odwiedzić również Muzeum Żup Krakowskich na III poziomie Kopalni. Na dodatkową atrakcję należy zarezerwować sobie dodatkowe 40 minut zwiedzania.

adresul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
godziny otwarcia8:30–17:30
cennik Trasy TurystycznejBilet normalny: 87 zł Bilet ulgowy dla dzieci i młodzieży: 69 zł Bilet dla studentów i seniorów: 77 PLN Bilet rodzinny (2+2): 243 PLN /4 os. Bilet do lat 4: bezpłatny
strona internetowahttps://www.kopalnia.pl/
wieliczka kaplica św. kingi

Tężnia Solankowa

W tym wypadku nie funkcjonuje usługa przewodnika. Zwiedzanie tężni odbywa się całkowicie indywidualnie, a bilety można nabyć w kasach w godzinach 9:00–18:00. Można nabyć bilet jednorazowego wejścia do tężni lub pakiet kilku wizyt.

adresul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
godziny otwarcia9:00–18:00
cennik Tężni SolankowejBilet normalny: 9 złBilet ulgowy: 6 złBilet rodzinny (2+2): 24 PLN /4 os.Bilet do lat 4: bezpłatny
Karnet 5 wejść normalny: 30 złKarnet 5 wejść ulgowy: 20 złKarnet 10 wejść normalny: 50 złKarnet 10 wejść ulgowy: 30 zł

Trasa Śladami Legend

To doskonała propozycja edukacyjna dla dzieci i młodzieży, która przy okazji wypełniona jest dobrą zabawą. Na trasie zwiedzający poznają historię pracy w kopalni i legendy z nią związane.

adresul. Daniłowicza 10, 32-020 Wieliczka
godziny otwarcia8:30–17:30
cennik Trasy Śladami LegendBilet dla dorosłych: 100 złBilet dla dzieci: 80 złBilet rodzinny (2+2): 280 zł /4 os.Bilet do lat 4: bezpłatny
wieliczka kopalnia rzeźby

Wieliczka – ceny biletu to nie wszystko! Jak się przygotować?

Planujesz wycieczkę do Kopalni Soli w Wieliczce? Poznaj najważniejsze informacje dotyczące zwiedzania:

  • zwiedzanie Trasy Turystycznej trwa ok. 3 godzin;
  • pod ziemią panuje temperatura od 14 do 18 stopni Celsjusza;
  • trasa obejmuje ok. 3,5 km;
  • poza tężnią zwiedzanie zawsze odbywa się z przewodnikiem;
  • istnieje możliwość zwiedzania w językach: polskim,angielskim, hiszpańskim, francuskim, włoskim, rosyjskim i niemieckim;
  • preferowany strój: wygodne buty, okrycie wierzchnie;
  • większy bagaż można zostawić w przechowalni przy wejściu w Szybie Daniłowicza.

Bilety do kopalni w Wieliczce

Kup Online

Kopalnia Soli Wieliczka – bilety można kupić na dwa sposoby!

Bilety wstępu możesz nabyć:

  • online, na stronie internetowej Kopalni;
  • bezpośrednio w kasie Kopalni.

Kasy w Wieliczce znajdują się przy wejściu w Szybie Daniłowicza, przy ul. Daniłowicza 10. Co ważne, wcześniejsza rezerwacja nie jest konieczna. Sprzedaż odbywa się na bieżąco.

Dlaczego warto odwiedzić Wieliczkę?

Na trasie zwiedzania na głębokości 135 metrów pod ziemią czekają na ciebie bajeczne, wykute w skałach solnych groty. Perełką wśród nich jest Kaplica św. Kingi. Poza nią dech w piersiach zapierają solne posągi, podziemne jeziora czy kręte schody. Warto podkreślić, że Wieliczka jako ważny ośrodek solnictwa zyskała popularność już w epoce średniowiecza, w XIII wieku. Wybierz rozwiązanie dla ciebie i twojej rodziny – kup bilet online bez wychodzenia z domu!Zobacz także:
Archiwum: październik 2022

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Popularne wpisy: